ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГПрезидента ініціював зниження тарифів на газ для населення

Президента ініціював зниження тарифів на газ для населення

Головною темою наради було обговорення питання, що робити з високими цінами на газ, бо споживачі вже почали перекривати магістральні дороги країни протестуючи проти постійного та стрімкого зростання тарифів за ЖКП
Президент України Володимир Зеленський провів енергетичну нараду Кабінету Міністрів, представників НКРЕКП, очільника НАК «Нафтогаз України» та фахівців у галузі економіки, електро- та газової енергетики, щоб вирішити питання із зависокими цінами на газ для українців, про це повідомила пресслужба Офісу Президента.
 
Головною темою наради було обговорення питання, що робити з високими цінами на газ, бо споживачі вже почали перекривати магістральні дороги країни протестуючи проти постійного та стрімкого зростання  тарифів за житлово-комунальні послуги.
 
«Ринкові ціни на сьогодні завеликі, особливо якщо зважати на пандемію. Ми як держава повинні стояти на захисті своїх громадян, а це означає – в економічному плані теж», – наголосив Володимир Зеленський.
 
На нараді після довгого обговорення було ухвалене рішення про зменшення ціни на газ нижче ринкової. Це означає зниження в платіжках людей на понад 30%.
 
«Сьогодні досягнуто рішення про запровадження на час карантину державного регулювання цін на газ. Це не означає, що ми відходимо від ринкового регулювання ціни на газ, але оскільки в даний момент надзвичайно складна ситуація з карантинними обмеженнями, з COVID, з можливістю людей отримувати додаткові доходи, відповідно, буде запроваджено державне регулювання. Орієнтовно сьогодні деякі облгази продають за ціною більше 10 гривень, тобто із запровадженням цього регулювання відбудеться зниження ціни газу більш ніж на 30%», – пояснив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль. 
 
За словами виконувача обов’язків міністра енергетики Юрія Вітренка, це рішення має бути впроваджене й повністю запрацює вже з лютого.
 
«Тобто з першого лютого всі споживачі України будуть сплачувати суттєво менше за природний газ. Можу сказати, що, за нашими даними, середня ціна на газ в Україні в січні була вище, ніж 9600 гривень. Відповідно, ціна буде знижена в середньому для населення України до 6999 гривень», – повідомив Юрій Вітренко.
 
«Окрім цього, є низка рішень по цінах за розподіл газу – так звана абонплата. Також ми опрацювали це з профільним комітетом, депутатами Верховної Ради – проситимемо про прийняття відповідного законопроекту і зниження ціни в галузі розподілу газу і зменшення цієї абонплати», – додав Денис Шмигаль.
 

Нагадаємо, вже другий місяць поспіль протестуючі перекривають дороги по всій Україні, вимагаючи зниження тарифу на транспортування газу.  Епіцентр спротиву прийшовся на Полтавську область – перекривали дороги в Лубнах, Пирятині, Кременчуці та декілька раз у самій Полтаві

 
Коментарі (0)