ГоловнаНовини ЖКГАльтернативна енергетикаПричина неякісної води в кранах – брудні річки

Причина неякісної води в кранах – брудні річки

Однією з причин низької якості питної води в Україні є підвищена забрудненість українських річок. Про це повідомив у ході конференції «Питна вода України – здоров'я нації» директор Українського НДІ водогосподарсько-екологічних проблем Анатолій Яцик, передає кореспондент ІА «

Однією з причин низької якості питної води в Україні є підвищена забрудненість українських річок.

Про це повідомив у ході конференції «Питна вода України – здоров'я нації» директор Українського НДІ водогосподарсько-екологічних проблем Анатолій Яцик, передає кореспондент ІА «Україна Комунальна».

Зокрема, він зазначив, що 70% питної води базується на поверхневих водах. З 63 119 річок близько 65% мають III-V клас якості води – в той час як існуюча система водопідготовки розрахована на роботу з першим класом.

«У 19 столітті Луї Пастер сказав, що 80% своїх хвороб людина випиває з водою. Якщо ми дамо людям хорошу питну воду, то зекономимо мільярди доларів на закупівлі медикаментів. Сучасна водна проблема сьогодні отримала загальнодержавне значення. І поки ми не відновимо природно-екологічний баланс, ми нічого не зможемо зробити», - підкреслив він.

Також А.Яцик додав, що сьогодні не існує екологічних паспортів ні у підприємств, розміщених на річках, ні у самих річок.

Нагадаємо, 20 жовтня Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону «Про Загальнодержавну програму «Питна вода України» на 2006-2020 роки».

Законодавчим актом затверджено нову редакцію Загальнодержавної цільової програми «Питна вода України» на 2011-2020 роки з метою перегляду й вдосконалення нормативно-правової бази у сфері питного водопостачання та водовідведення у зв'язку з розробленням ряду новітніх технологій та обладнання, введенням в дію нових нормативно-правових актів, якими регулюються питання, пов'язані з виконанням Програми.

Орієнтовний обсяг фінансування Програми питної води становить 9471,7 млн грн, з яких за рахунок державного бюджету – 3004,3 млн, з інших джерел – 6467,4 млн грн.

Як раніше заявляв заступник міністра регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Григорій Семчук, водопровідно-каналізаційне господарство України (а разом з ним - забезпечення населення питною водою) нині перебуває в критичному стані.

«За всі роки, скільки я працюю в Києві, такої ситуації в галузі ще не було: повністю втрачено керованість, погіршується фінансовий стан, тарифи заполітизовані донезмоги, механізмів компенсації різниці в тарифах не існує. На реалізацію програми «Питна вода України» на 2012 рік виділено мізерно мало – 200 млн грн, а на програму реформування – взагалі нічого. Технічний стан галузі погіршується, а відповідно, погіршується і якість поставленого продукту – питної води», - підкреслив заступник міністра.

Незважаючи на недофінансування галузі, Г.Семчук закликав до консолідації зусиль усі галузеві організації та відомства, повідомивши, що тільки разом можна боротися з величезним возом існуючих нині проблем.

 
Коментарі (0)