ГоловнаКоментаріПриватизація підприємств теплоенергетики пішла хибним шляхом

Приватизація підприємств теплоенергетики пішла хибним шляхом

- Якщо говорити про приватизацію підприємств теплоенергетики, то шлях, який сьогодні обрала Україна, за великим рахунком, є хибним.У світі немає такого «дива», як у нас. Є власність комунальна – як у Німеччині, Фінляндії, Швеції, а є приватна – як у США. Однак там приватні компанії є публічними. Н

- Якщо говорити про приватизацію підприємств теплоенергетики, то шлях, який сьогодні обрала Україна, за великим рахунком, є хибним.

У світі немає такого «дива», як у нас. Є власність комунальна – як у Німеччині, Фінляндії, Швеції, а є приватна – як у США. Однак там приватні компанії є публічними. Ними володіють сотні тисяч акціонерів, але керуються вони державою. Немає такого, як у нас, - коли, сидячи у Госдумі Росії, можна керувати природними монополіями, які стосуються життєзабезпечення громадян України. У світі такого немає!

Якщо говорити про сьогоднішній стан справ, то у нас немає іншого виходу, як тільки допродати ці підприємства. Адже ми сьогодні зупинилися між першими й другими окопами: пішли в атаку, добігли до середини і стоїмо. На мій погляд, потрібно завершити процес продажу, але Президент повинен бути максимально зацікавлений у тому, щоб посилити державний контроль і регулювання у цьому напрямку. Для цих цілей необхідно використати такий ресурс, як НКРЕ.

Безперечно, майбутній власник підприємства працюватиме над тим, щоб досягти економічно обґрунтованих тарифів, однак при цьому він не повинен залежати від політичної чи олігархічної кон'юнктури тощо.

НКРЕ має посилити свою контролюючу роль над діяльністю цих компаній, особливо над їх економічними кроками.

Однак, стати публічною компанія зможе лише тоді, коли їй вдасться вийти на біржовий ринок, розпочати продаж акцій.

У цьому випадку ми вже говоримо про контроль з боку органів податкової служби, антимонопольного комітету, комісії з цінних паперів та фондового ринку. А економіка і тарифи – те, що зараз вимагає Президент, - повинні бути у віданні НКРЕ. Бо сьогодні це керується урядом, зокрема прем'єром, і вони підсвідомо розуміють, що вони будуть піднімати тарифи.

Тому Україні потрібно завершити процес продажу, але Президент повинен взяти це під свій особистий контроль.

 
Коментарі (0)