ГоловнаІнтерв’юПроблеми ЖКХ Кіровоградської області: у загальноукраїнських традиціях

Проблеми ЖКХ Кіровоградської області: у загальноукраїнських традиціях

  Ольго Василівно, які б Ви виділили основні проблеми у сфері житлово-комунального господарства ввіреного Вам регіону?Гадаю, проблеми області мало чим відрізняються від загальноукраїнських.Собівартість виробництва послуг збільшилась через енергоємне обладнання та зношеність основних фондів підпри

 

Ольго Василівно, які б Ви виділили основні проблеми у сфері житлово-комунального господарства ввіреного Вам регіону?
Гадаю, проблеми області мало чим відрізняються від загальноукраїнських.

Собівартість виробництва послуг збільшилась через енергоємне обладнання та зношеність основних фондів підприємств, що сягає іноді до 70%. Наявні житлові будинки стрімко старіють, зростає кількість ветхого та аварійного житлового фонду. Технічний стан ліфтового господарства в цілому незадовільний.

Відсутній механізм залучення власників житлових приміщень до проведення капітальних ремонтів багатоквартирних будинків та відповідна система пільг для малозабезпечених громадян.

Темпи створення ефективного власника житла – об'єднань співвласників багатоквартирних будинків – наднизькі. ОСББ охоплюють лише 3,5% багатоквартирного житлового фонду області. До того ж існує розбіжність окремих положень чинних законодавчих актів стосовно створення ОСББ. Зокрема, неврегульований на законодавчому рівні порядок перереєстрації в бюро технічної інвентаризації права власності на житлові будинки (в цілому на будівлю), в яких створені об'єднання співвласників багатоквартирних будинків.

Окрім цього варто відзначити, що рівень створення конкурентного середовища на ринку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій недостатній. Дуже повільно вирішуються питання альтернативного опалення житлових будинків в населених пунктах, де відсутнє газопостачання природним газом. Це було б можливо забезпечити шляхом  реконструкції зовнішніх та внутрішньобудинкових електричних мереж та облаштування житлових помешкань індивідуальними системами електроопалення через розроблення відповідної державної програми із забезпеченням відповідного фінансування з Держбюджету.

Слід також сказати про невчасні та не в повному обсязі розрахунки за надані житлово-комунальні послуги.

Порівняйте, будь ласка, стан ЖКГ області у 2010 році із теперішнім станом речей.
За січень-червень 2011 року підприємства житлово-комунального господарства надали послуг на суму 256 млн грн, у тому числі населенню – на 125,8 млн грн. Послуг централізованого теплопостачання надано на суму 149 млн грн (населенню 53,7 млн грн). Послуг централізованого водопостачання – на 69,2 млн грн (населенню – 39,8 млн грн). У порівнянні з 1 півріччям 2010 року обсяг послуг збільшився на 4%.

Станом на 1 вересня 2011 року в області створено 13 об'єднань співвласників багатоквартирних будинків. За 2010 рік їх було створено 10.

Щодо фінансового результату діяльності підприємств житлово-комунального господарства області за січень-липень 2011 року, то збитки склали 55,7 млн грн, що майже удвічі більше, ніж у відповідному періоді 2010 року (30,8 млн грн).

Чи вдається залучати інвестиції у розвиток ЖКГ області? Чи є конкретні приклади?
Відповідно до наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 7 червня 2011 року № 70 «Про затвердження переліку пілотних проектів у сфері житлово-комунального господарства, які фінансуватимуться у 2011 році за рахунок коштів Державного бюджету» по Кіровоградській області затверджено три пілотних проекти на загальну суму близько 4,8 млн грн.

За рахунок вищезазначених коштів буде здійснено реконструкцію та модернізацію котельні КП «Онуфріївка-Теплокомуненерго»; реконструкцію системи теплопостачання м. Новомиргород; встановлення автоматичної системи управління та диспетчеризації режимів роботи каналізаційних насосних станцій АСУ НС-12 в м. Світловодськ.

На даний час проводяться тендерні закупівлі за цими проектами.

Відповідно до наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 8 липня 2011 року № 112 «Про затвердження розподілу коштів» Кіровоградській області передбачено на здійснення заходів щодо будівництва і реконструкції централізованих систем водопостачання та водовідведення, спрямованих на покращення якості питної води, з впровадженням енергозберігаючих технологій для реалізації Загальнодержавної програми «Питна вода України» на 2006-2020 роки, кошти у сумі більше 6 млн грн.

За рахунок зазначених коштів будується станція доочистки води в мікрорайоні «Вись» м.Мала Виска; проводиться друга черга реконструкції системи водопостачання смт Олександрівка; реконструюється система знезараження КП «Енерговодоканал» з встановленням електролізної установки ЕГР-2000 смт Смоліне Маловисківського району Кіровоградської області; реконструюється та модернізується станції I та II підйомів водозабору КП «Міськводоканал» (I черга) м.Бобринець.

Крім того, за ці кошти впроваджуються технології знезараження питної води гіпохлоридом натрію на водозаборах Кіровограду та області.

За рахунок субвенції з державного бюджету на  реалізацію інвестиційних проектів соціально-економічного розвитку регіонів передбачені кошти у 2011 році на об'єкти житлово-комунального господарства області, а саме на реконструкцію хлораторних районного водопроводу «Дніпро-Кіровоград» на суму більше 4 млн грн; на реконструкцію каналізаційних очисних споруд по вул. Річній, 6 у с. Торговиця Новоархангельського району на суму 1 млн грн; у будівництво каналізаційного колектора північного району м. Кіровоград передбачено більше 3,3 млн грн.

Який рівень допомоги місцевих органів влади розвитку ЖКГ області?
Органами місцевого самоврядування на 2011 рік передбачено більш як 3,5 млн грн на розвиток ЖКГ. На різницю між затвердженим тарифом та економічно обґрунтованими витратами на виробництво послуг виділено 1,8 млн грн. На фінансову допомогу для відшкодування витрат від операційної діяльності підприємств передбачено майже 6 млн грн.

Як іде підготовка області до опалювального періоду?
Станом на 1 вересня 2011 року в області підготовлено до опалювального сезону 89,4 % житлових будинків, 90,5 % котелень, 92% водопровідно-каналізаційних мереж.

Капітально відремонтовано доріг на площі 33,5 тис. кв. м на загальну суму 5,65 млн грн; виконано поточний ремонт 288,7 тис. кв. м доріг на суму 12,4 млн грн; заготовлено 7 тис. тон посипкового матеріалу та реагентів. Підготовлено 73 одиниці спеціалізованої притиральної техніки.

Які напрямки розвитку сфери ЖКХ області заплановані на майбутнє?
Напрямки розвитку сфери ЖКГ області на майбутнє передбачають забезпечення стабільної роботи підприємств житлово-комунального господарства, технічне та технологічне переозброєння галузі, підвищення ресурсо- і енергоефективності житлово-комунального господарства, запровадження нових ефективних форм управління у сфері утримання житла, забезпечення належного водопостачання сільських населених пунктів, що користуються привізною та неякісною водою, а також проведення робіт з реконструкції та утримання елементів благоустрою населених пунктів.

Підготував Євген Рідош, спеціально для ІА «Україна Комунальна».

 
Коментарі (0)