ГоловнаНовини ЖКГМістобудуванняПішохідні зони будуть проектуватися з урахуванням потреб людей з інвалідністю

Пішохідні зони будуть проектуватися з урахуванням потреб людей з інвалідністю

Мінрегіон оновлює ДБН, зокрема, вводить обов'язкове проектування пішохідних зон на вулицях і дорогах з урахуванням потреб людей з інвалідністю
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми, зокрема, вводить обов’язкове проектування пішохідних зон на вулицях і дорогах із врахуванням потреб людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, повідомляє прес-служба Мінрегіону.
 
Відповідна норма міститься у нових ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці і дороги населених пунктів», які набувають чинності з 1 вересня 2018 року.
 
Згідно з новими ДБН, влаштування пішохідних переходів необхідно здійснювати з урахуванням забезпечення доступності для маломобільних груп населення, зокрема:
 
- застосування на межі тротуару або пішохідної доріжки з пішохідним переходом пандусів чи виконання всього пішохідного переходу на одному рівні з тротуаром чи проїзною частиною;
 
- облаштування регульованих пішохідних переходів спеціальними звуковими сигналами;
 
- пониження бордюру до рівня проїзної частини на підвищених острівцях безпеки чи наземних пішохідних переходах;
 
- облаштування різнорівневих пішохідних переходів ліфтами або пандусами.
 
ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці і дороги населених пунктів» розроблені на заміну аналогічних ДБН 2001 року.
 
Нагадаємо, що обов’язкове створення безбар’єрного простору в пішохідних зонах також прописано у нових ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій». Зокрема, згідно з ними, розширюються норми щодо створення безбар’єрного простору у житловій забудові, вимоги щодо проектування зупинок громадського транспорту з урахуванням їх доступності та інформованості, створення необхідних умов досяжності об'єктів громадського обслуговування для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення: тактильні поверхні, звукові пішохідні переходи тощо. Нові ДБН вже опубліковані і набувають чинності з 1 вересня 2018 року.
 

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні документи, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення. 

 
Коментарі (0)