ГоловнаКолонкиАльтернативна енергетикаП'ять ознак ЖЕКівського будинку

П'ять ознак ЖЕКівського будинку

1. Ознака перша і найяскравіша - ліфт. Ламається він із періодичністю раз на тиждень або й частіше. Ліфт має схильність ламатися, коли ви перевозите важкі речі, купили новий телевізор чи просто тягнете на смітник старий розламаний диван. Диспетчер давно вже не виходить на зв'язок із пасажирами підйо

1. Ознака перша і найяскравіша - ліфт. Ламається він із періодичністю раз на тиждень або й частіше. Ліфт має схильність ламатися, коли ви перевозите важкі речі, купили новий телевізор чи просто тягнете на смітник старий розламаний диван. Диспетчер давно вже не виходить на зв'язок із пасажирами підйомника - для цього немає технічної можливості. Заради справедливості варто зазначити, що значну роль в облагородженні цього засобу пересування по будинку відіграли і самі жителі: кнопки випалені, дзеркало постійно чимось забруднене, а стійкий неприємний запах примушує з острахом думати, що ж тут відбувалося...

2. Повна відсутність клумб і якогось натяку на благоустрій прибудинкової території. Кілька кущів і квітів говорять лише про те, що пенсіонеркам з під'їзду не байдуже, куди виходити щоранку обговорювати сусідів і підгодовувати безпритульних собак. Останні заслуговують окремої розмови: біля будинку у нас їх «ошивається» з десяток. Однак явних протестів мешканців проти їхньої прописки у нашому будинку я не чула: агресивності вони не виявляють, до будинку заходять рідко. Та й, знаючи, які умови у притулку для тварин сьогодні може запропонувати столична влада, собак стає просто шкода.

3. Ознака третя - нечасті прибирання. За рік я бачила двірника в роботі на території може кілька разів. Звичайно, я припускаю. що він міг бути і без уніформи, що не робить честі керівникові ЖЕКу. Але, коли минулого тижня у нам вимили сходові клітини, як кажуть, святкували усім під'їздом.

4. Ознака четверта – відсутність оголошень на інформаційних стендах. В ЖЕКУ обмежуються поодинокими «месседжами», написаними переважно від руки, які розповідають нам про те, що не буде гарячої води або тепла, або що та чи інша квартира заборгувала. Я вже не говорю про відсутність вичерпних даних про ЖЕК, диспетчерські та аварійні служби.

5. Ознака п'ята – відсутність зборів мешканців. Ще жодного разу я не наштовхнулася на жвавий натовп у дворі, який би обговорював житлові чи комунальні питання. Та й оголошень з цього приводу не було. Висновок один: у будинку все просто чудово. Або ж інший – всім байдуже. Байдуже людям, які тут живуть – бо звикли, байдуже працівникам ЖЕКу, оскільки їхнього ентузіазму вистачає рівно на розмір щомісячної зарплати.

Тепер, як у шоу «Що? Де? Коли?»: увага, запитання!

Нашому будинку потрібен ремонт, немає грошей, досить специфічний контингент частини мешканців, практично відсутня самоорганізація, а головне немає розуміння, чим ця самоорганізація допоможе. Як на нашому прикладі створити успішне і не збиткове ОСББ?

Пропозиції надсилати на електронну адресу ІА «Україна Комунальна» info@jkg-portal.com.ua

Грамотна Юлія, спеціально для ІА «Україна Комунальна».

 
Коментарі (0)