ГоловнаНовини ЖКГАльтернативна енергетикаРадіаційний фон у Зоні відчуження тепер відображено в Інтернеті

Радіаційний фон у Зоні відчуження тепер відображено в Інтернеті

30 травня цього року за участю Міністра надзвичайних ситуацій України Віктора Балоги та Голови представництва Європейської Комісії в Україні, Посла Європейської Комісії в Україні пана Жозе Мануел Пінту Тейшейра відбулась офіційна презентація Комплексної системи радіаційного моніторингу і раннього п

30 травня цього року за участю Міністра надзвичайних ситуацій України Віктора Балоги та Голови представництва Європейської Комісії в Україні, Посла Європейської Комісії в Україні пана Жозе Мануел Пінту Тейшейра відбулась офіційна презентація Комплексної системи радіаційного моніторингу і раннього попередження в Чорнобильській зоні відчуження.

Про це ІА «Україна Комунальна» повідомили у прес-службі МНС України.

Як наголошується в повідомленні, зазначена система істотно підвищить можливість безперервного спостереження за радіаційним фоном у Зоні відчуження. Це дозволить запобігти негативним наслідкам природного і техногенного характеру, якісно та вчасно оцінювати радіаційні впливи на навколишнє середовище. Вона профінансована Європейською комісією в рамках проекту міжнародної технічної допомоги ЄК Україні. Проект виконаний українською корпорацією «Українські атомні прилади та системи» («Укратомприлад»). Одержувач – Державне спеціалізоване науково-виробниче підприємство «Чорнобильський радіоекологічний центр» (Екоцентр).

Однією з основних причин створення КСРМіРП є реалізація низки міжнародних проектів зі зняття Чорнобильської АЕС з експлуатації та спорудження об'єктів для поводження з радіоактивними відходами у Зоні відчуження.

Як зазначив В.Балога на презентації, функціонування системи є кроком уперед у попередженні критичних та небезпечних ситуацій, що можуть виникнути у зоні відчуження.

«Це особливо важливо у процесі зведення нового безпечного конфайменту, демонтажу устаткування і конструкцій блоків ДСП «Чорнобильська АЕС».

Голова представництва Єврокомісії в Україні, Посол ЄК в Україні пан Жозе Мануел Пінту Тейшейра, у свою чергу додав: «Головним питанням є і залишається захист населення від негативного радіаційного впливу. Реалізацією проекту комплексної системи, ЄС підтверджує власні наміри підтримувати Україну у подоланні наслідків Чорнобильської катастрофи».

Можливість доступу користувачів мережі Інтернет до інформації про радіоекологічний стан в зоні відчуження та поза її межами: http://srp.ecocentre.mns.gov.ua (переглядати за допомогою браузера Internet Explorer).

 
Коментарі (0)