ГоловнаНовини ЖКГАльтернативна енергетикаРеструктуризація медзакладів має бути виваженою - Акімова

Реструктуризація медзакладів має бути виваженою - Акімова

Реструктуризація мережі медичних закладів необхідна, але підхід до цього має бути дуже виваженим. Таку думку висловила перший заступник Глави Адміністрації Президента України – Представник Президента України у Кабінеті міністрів України Ірина Акімова. Інформацію про це вміщено на Офіційному і

Реструктуризація мережі медичних закладів необхідна, але підхід до цього має бути дуже виваженим. Таку думку висловила перший заступник Глави Адміністрації Президента України – Представник Президента України у Кабінеті міністрів України Ірина Акімова.

Інформацію про це вміщено на Офіційному інтернет-представництві Глави держави.

Висвітлюючи основні підсумки обговорення процесу впровадження реформ у медичній сфері, І.Акімова зазначила: основний акцент у цьому напрямку Главою держави був зроблений на те, що базові закони – закон про внесення змін в основи системи охорони здоров'я, закон про пілотні проекти і закон про медичні заклади – і досі не подані на розгляд до парламенту.

«Підкреслюю: ми всі розуміємо, наскільки складною і делікатною є ця сфера, як важливо забезпечити максимум експертного і громадського обговорення. Однак, будь-який проект, у тому числі й проект реформ, повинен мати часові рамки. Інакше він не буде втілений у життя», – сказала Перший заступник Глави АПУ.

І.Акімова зазначила, що закон про пілотні проекти учора вже був прийнятий на засіданні Кабміну, тож незабаром з'явиться і на розгляді у Верховній Раді. Щодо закону про основи системи охорони здоров'я, то, за словами Першого заступника Глави АПУ, Президент доручив доопрацювати його, прийняти на засіданні Уряду і найближчим часом також передати на розгляд парламенту. «Щоб законотворча діяльність нарешті отримала більш ефективні рамки», – підкреслила вона.

Водночас І.Акімова наголосила: «Реструктуризація мережі медичних закладів необхідна, але підхід до цього має бути дуже виваженим, індивідуальним, здійснюватися на основі прозорих та зрозумілих критеріїв, що обов'язково враховують інтереси пацієнта, можливість його транспортування до місця надання медичної допомоги. Також повинні захищатися інтереси медичних працівників, які мають розуміти, яким чином складатиметься їх кар'єра, і в якому медичному закладі вони працюватимуть за будь-яких змін».

Такий стратегічний підхід, на думку Першого заступника Глави АПУ, допоможе зараз проводити необхідні зміни в системі охорони здоров'я.

Особливий акцент, за словами Ірини Акімової, Президент робить на впровадженні пілотних проектів у чотирьох пілотних областях. «Позитивну оцінку у цьому напрямку отримала активність Києва у пілотному проекті, метою якого є розвиток системи первинних медичних закладів – відкриття нових амбулаторій, нові підходи до роботи сімейних лікарів тощо», – зазначила вона.

«Це – важлива складова медичної реформи. Вона матиме місце не лише у Києві, а й в решті пілотних регіонів. Вона повинна не лише активно і добре працювати, а й добре висвітлюватися у пресі», – підкреслила Перший заступник Глави АПУ.

Тому, за її словами, Глава держави доручив забезпечити належну інформаційну підтримку проведенню реформ для того, щоб представники ЗМІ могли отримувати повну інформацію про заходи, які реалізовуються, і передусім – «про той позитивний досвід, який накопичено у різних регіонах України. Як у сфері реформотворення загалом, так і у сфері реформи медицини і охорони здоров'я зокрема».

 
Коментарі (0)