ГоловнаНовини ЖКГФінансування ЖКГРева: Українцям з великим стажем перерахують пенсії

Рева: Українцям з великим стажем перерахують пенсії

Відповідно до закону, розмір пенсії кожного громадянина залежить від страхового стажу, а також розміру заробітної плати під час трудового періоду життя.

Відповідно до закону, розмір пенсії кожного громадянина залежить від страхового стажу, а також розміру заробітної плати під час трудового періоду життя.

Кабінет міністрів під час перерахунку пенсій в березні 2019 року планує вирішити проблему громадян, які мають високий трудовий стаж і низькі виплати.

Про це під час "Години запитань до уряду" у Верховній Раді повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева, передає "Економічна правда" з посиланням на УНІАН.

"Ми під час проведення другого етапу реформи в березні 2019 року, під час перерахунку пенсій, відповідно до формули врахуємо ті проблемні моменти, про які ми говоримо. Ми над цим працюємо і робимо відповідні розрахунки", - сказав Рева.

За його словами, таких людей, які мають повний трудовий стаж, наразі понад 3 млн осіб.

Закон про загальне пенсійне забезпечення Верховна Рада прийняла 3 жовтня 2017 року, він вступив в силу 11 жовтня.

Відповідно до закону, розмір пенсії кожного громадянина України розраховується за новою формулою і залежить від страхового стажу, а також розміру заробітної плати під час трудового періоду життя.

На початку березня 2018 року Міністерство соціальної політики в рамках пенсійної реформи заявило про наміри ввести законодавчі зміни для того, щоб під час нарахування пенсії роль стажу була більш вагомою, ніж роль заробітної плати, тим самим підвищивши суму пенсійних виплат для людей з великим трудовим стажем і невеликою зарплатою.

Нагадаємо, у Світовому банку вважають, що вводити накопичувальні пенсії в Україні з січня 2019 року зарано.

Як повідомлялося, 11 жовтня 2017 року Кабінет Міністрів затвердив план заходів щодо впровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування на 2017-2018 роки.

Нагадаємо, 11 жовтня, в Україні набув чинності закон про пенсійну реформу.

Закон передбачає, що положення про підвищення пенсій застосовуються вже з 1 жовтня поточного року.

Як відомо, 3 жовтня Верховна Рада ухвалила урядовий проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвищення пенсій".

Документ, зокрема, передбачає проведення осучаснення пенсій і підвищення мінімального страхового стажу для виходу на пенсію з 15 до 25 років.

 

 
Коментарі (0)