ГоловнаНовини ЖКГРинку вивезення ТПВ необхідна конкуренція – Семчук

Ринку вивезення ТПВ необхідна конкуренція – Семчук

У рамках реформування житлово-комунального господарства необхідно створити конкурентні умови на ринку вивезення побутових відходів, що сприятиме зниженню тарифів та підвищенню якості надання послуг. На цьому наголосив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального гос

У рамках реформування житлово-комунального господарства необхідно створити конкурентні умови на ринку вивезення побутових відходів, що сприятиме зниженню тарифів та підвищенню якості надання послуг. На цьому наголосив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Григорій Семчук під час відеоконференції з питань впровадження роздільного збору твердих побутових відходів в Україні, що відбулася у Будинку Уряду.

«На ринку вивезення побутових відходів ми повинні створити конкуренцію. Це дасть можливість зменшувати вартість цієї послуги і головне – підвищити якість», - сказав він.

За його словами, у цьому напрямку Уряд, зокрема Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, створює відповідні умови на законодавчому рівні (українські законодавчі ініціативи адаптовані до європейських). Як відзначив Григорій Семчук, прийнятими змінами до правил з надання послуг з вивезення побутових відходів впроваджено «обов'язкове визначення на конкурсних засадах виконавця послуг з вивезення побутових відходів з певної території відповідними органами місцевого самоврядування». Крім того, цьогоріч прийнято державний стандарт твердих побутових відходів щодо технології їх перероблення; нову редакцію експлуатації полігонів побутових відходів; державні санітарні правила і норми утримання населених пунктів та ін.: «Тобто, ці документи – це механізми, які надаються для реалізації поставлених завдань у даній сфері».

Він повідомив, що у 130 населених пунктах України впроваджено роздільний збір твердих побутових відходів, що у 2,5 рази більше порівняно з 2009 роком, у 19 містах такі лінії будуються (у м. Києві, Дніпропетровську та Харківській області працюють сміттєспалювальні заводи).

 
Коментарі (0)