ГоловнаНовини ЖКГАльтернативна енергетикаРинок відновлюваної енергетики в Україні консолідується

Ринок відновлюваної енергетики в Україні консолідується

Наприкінці липня найбільші українські асоціації в сфері відновлюваної енергетики – Асоціація учасників ринку альтернативних видів палива та енергії України (АПЕУ) та Асоціація виробників альтернативних видів палива (УАВАТП) завершили своє об'єднання та консолідацію. Про це ІА «Україна К

Наприкінці липня найбільші українські асоціації в сфері відновлюваної енергетики – Асоціація учасників ринку альтернативних видів палива та енергії України (АПЕУ) та Асоціація виробників альтернативних видів палива (УАВАТП) завершили своє об'єднання та консолідацію.

Про це ІА «Україна Комунальна» повідомили в прес-службі Асоціації.

«Наше завдання – надати практичну допомогу учасникам ринку в реалізації проектів з виробництва альтернативних видів палива. Сьогодні ми бачимо активне зростання цього сегмента економіки. Відновлюваній енергетиці приділяється велика увага з боку керівництва держави, однак в енергобалансі країни її частка як і раніше залишається мізерно малою і за останніми даними становить 1% (без урахування малої гідроенергетики), у той час як у багатьох країнах Європейського союзу цей показник перевищує 10–12% », - прокоментував об'єднання Асоціацій президент АПЕУ Віталій Давій.

Як зазначив глава УАВАТП Іван Надєїн, «загальний потенціал відновлюваної енергетики в Україні оцінюється в 98 млн т умовного палива щорічно: на біоенергетику припадає майже третина цього показника або 31 млн т у.п., потенціал вітроенергетики становить 28 млн т у.п., сонячної енергетики – 6 млн т у.п. Наведу лише один яскравий приклад, який ілюструє наші можливості: в Україні сьогодні щорічно спалюється на полях близько 10 млн т соломи. Якщо її використовувати як сировину для виробництва твердого біопалива, це дозволить заощадити близько 4 млрд куб. м газу».

На думку фахівців, сьогодні на зміну невеликим, локальним проектам повинні прийти програми регіонального і національного масштабу.

«Практично кожен український регіон в змозі ефективно вирішити завдання підвищення енергоефективності, спираючись на власний ресурсний потенціал: солому, відходи деревини, торф, а також сонце і вітер. Час реалізації такого роду проектів вже настав. Подорожчання газу українські споживачі відчують на своїх бюджетах вже цієї осені», - підкреслив В.Давій.

«Наше завдання – популяризувати, надавати практичну допомогу, вести діалог з органами виконавчої влади, губернаторами, місцевими радами з тим, щоб частка відновлюваної енергетики в загальному енергобалансі стрімко зростала», - підсумував стратегію Асоціації І.Надєїн.

 
Коментарі (0)