ГоловнаНовини ЖКГЕлектроенергетикаросіяни мають ілюзію, що контролюють ситуацію на ЗАЕС - Міненерго

росіяни мають ілюзію, що контролюють ситуацію на ЗАЕС - Міненерго

Після восьмого блекауту Запорізької АЕС цивілізований світ має нарешті жорстко відреагувати на дії росії на окупованому українському ядерному об’єкті
Після восьмого блекауту Запорізької АЕС цивілізований світ має нарешті жорстко відреагувати на дії росії на окупованому українському ядерному об’єкті, про це заявив Міністр енергетики України Герман Галущенко в ефірі Національного телемарафону «Єдині новини».
 
Герман Галущенко повідомив, що електропостачання станції було відновлено завдяки українським енергетикам, що відремонтували ПЛ 750 кВ, яка знову забезпечує живлення систем безпеки на станції.
 
Міністр зазначив, що на ЗАЕС перебувають представники постійної місії МАГАТЕ, однак їхні можливості є досить обмеженими, адже росіяни блокують фізичний доступ міжнародних експертів до низки об’єктів на станції.
 
Очільник Міненерго нагадав, що Україна вже другий рік поспіль проводить навчання на випадок можливої аварії на ЗАЕС, наслідки якої можуть відчути не тільки українці, але й жителі сусідніх країн. Під час навчань моделюються різні сценарії розвитку подій у разі аварії, з огляду на погодні умови, напрямок вітру, вологість та інші важливі фактори і показники реального часу.
 
«Ці розрахунки показували, що, наприклад, у 2022 році наслідки аварії покривали б частину території наших сусідів через Чорне море – Румунії, Туреччини, Болгарії, Греції і, безумовно, Криму. Розрахунки цього року показували, що вплив радіації більше відчувався б західною частиною України і країнами, які межують з нами по західному кордону», - розповів він.
 
Міністр зазначив, що ЗАЕС – найбільша атомна електростанція в Європі, що значно підвищує ризики можливої катастрофи.
 

«росіяни живуть ілюзією контролю ситуації на станції. І якщо виникне час Ч, коли вони будуть намагатися уникнути аварії, їхній персонал просто не зможе цього зробити», - резюмував Герман Галущенко. 

 
Коментарі (0)