ГоловнаІнтерв’юАльтернативна енергетикаРозбіжність у тарифах для різних міст є неприпустимою

Розбіжність у тарифах для різних міст є неприпустимою

Анатолію Йосиповичу, регіони вже зараз готуються до опалювального сезону. Розкажіть, будь ласка, як перезимувала цей рік столична область і чи розпочато в регіоні підготовку до зими? Минулого року опалювальний сезон ми розпочали з 5-го жовтня. Насамперед, ми підключили до тепла об'єкти соціальної с

Анатолію Йосиповичу, регіони вже зараз готуються до опалювального сезону. Розкажіть, будь ласка, як перезимувала цей рік столична область і чи розпочато в регіоні підготовку до зими?
Минулого року опалювальний сезон ми розпочали з 5-го жовтня. Насамперед, ми підключили до тепла об'єкти соціальної сфери – дитячі садки, школи й заклади охорони здоров'я. В області при обласному управлінні ЖКГ і паливно-енергетичного комплексу цілодобово працювала оперативно-диспетчерська служба. Ми створили телефонні «гарячі лінії» з питань роботи енергетичних підприємств. Мешканці Київщини могли у будь-який час звернутися за консультацією та допомогою.

Як Ви оцінюєте цю роботу комунальних служб у цей період?
Я переконаний, що робота велася досить оперативно. За весь опалювальний період надійшло п'ять звернень від мешканців області щодо погіршення якості надання послуг з теплопостачання або виникнення аварійних ситуацій на об'єктах. Усі неполадки були усунені відразу.

А як іде робота над підготовкою до цьогорічного зимування?
Щодо наступного опалювального сезону, то в області уже затверджений фронт заходів із підготовки господарського комплексу та об'єктів соціально-культурного призначення до роботи в осінньо-зимовий період. Насамперед, в області буде створено оперативні робочі групи, які координуватимуть цю роботу, займатимуться проведенням нарад з керівництвом міст і сіл, співпрацюватимуть з громадськими організаціями й підприємствами різної форми власності. Тобто ці робочі групи закриватимуть основний організаційний сектор.

Для того, щоб бути повністю готовими до нового опалювального сезону, зараз ми приділяємо багато уваги проведенню підготовчих і ремонтних робіт житлових будинків, інженерних мереж, споруд тепло-, водопостачання й водовідведення, доріг, об'єктів благоустрою згідно з розробленими графіками.

Дозвольте зауважити, що реагуючи на сучасні виклики, ми проводимо роботу на скорочення споживання природного газу й впровадження прогресивних технологій для його ефективного використання. Загалом, підготовку області до роботи в зимових умовах планується завершити до 15 вересня. За попередніми підрахунками це обійдеться нам у 120 млн грн.

Не втрачає актуальності тема єдиного тарифу. Який на сьогодні стан справ у регіоні з тарифоутворенням?
Ціни та тарифи на житлово-комунальні послуги, відповідно до законодавства, затверджують органи місцевого самоврядування в розмірі економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво. Звичайно, крім тарифів на теплову енергію, централізоване водопостачання та водовідведення, які встановлюються Національною комісією регулювання ринку комунальних послуг України.

Однак, до створення нацрегулятора його функції тимчасово виконує НКРЕ...
Так, НКРЕ скоригувала тарифи на теплову енергію для 13 підприємств комунальної енергетики Київської області. Органи місцевого самоврядування відповідають за стале функціонування підприємств ЖКГ і мають можливість під час формування тарифів враховувати місцеві особливості виробництва та надання житлово-комунальних послуг.

З початку поточного року підприємства області витратили на виробництво й надання послуг більше 531 млн грн. Населенням сплачено 507 млн грн, що складає 95,14%. Тобто можна говорити про стабільний рівень оплати послуг від людей.

Ви говорили, що вирівняння тарифів є ефективним методом подолання корупційних схем на місцях...
Справа у тому, що тарифи для населення є неоднаковими у різних населених пунктах. Найнижчі тарифи у Борисполі, найвищі – в Богуславі. Така розбіжність тарифів є неприпустимою. Ми повинні вирівняти їх для всіх територіальних одиниць області, й резерви для цього є. Оптимізація тарифів у регіоні потребує цілого ряду додаткових опрацювань та обговорень. Окремо це питання піднімалося на засіданні виїзної колегії у м. Біла Церква місяць тому. Тоді я доручив створити в облдержадміністрації робочу групу з реформування житлово-комунальної сфери Київської області.

Така група вже створена?
Безумовно! До її складу увійшли представники головного управління ЖКГ і паливно-енергетичного комплексу (ПЕК) облдержадміністрації, Державної інспекції з контролю за цінами в Київській області, економісти облдержадміністрації, облради, а також підприємств ЖКГ.

Група слідкує, щоб тарифоутворення в обласні було економічно обґрунтованим. Ті тарифи, які нараховуються з порушенням норм чинного законодавства, будуть відмінені.

Ми будемо заохочувати тих людей, які бережно ставляться до використання холодного та гарячого водопостачання. Йдеться про можливість зниження ціни на послуги пропорційно до їх використання, подібно до нинішніх схем оплати за газо- та електропостачання. Також є необхідність скоротити адміністративний апарат підприємств, які надають послуги. Ми працюємо над тим, щоб створити розвинене конкурентне середовище на ринку обслуговування житла шляхом створення недержавних підприємств, служб єдиного замовника та ОСББ, вжити заходів щодо зменшення витрат води та теплової енергії в мережах, створити регіональні комунальні господарства.

На якому етапі сьогодні перебуває процес укладання договорів з населенням на обслуговування будинків та прибудинкової території?
Якщо органи місцевого самоврядування затверджують новий розмір тарифу, то підприємства з утримання житла (виконавці послуг) укладають відповідні договори з власниками квартир та власниками нежитлових приміщень у будинку. У цих договорах ми обов'язково вказуємо види послуг. Їх перелік визначений за результатами громадських слухань, тобто ми ознайомили мешканців із тим переліком послуг, який надаватиметься у їхньому будинку. Наразі робота триває досить активно.

Минулого року через нестачу коштів не вдалося виконати ряд ремонтних робіт. Мова йде про будівництво Південного обходу навколо м. Бориспіль та про реконструкцію шляхопроводу по Сквирському шосе в м. Біла Церква. Чи будуть вони виконані цього року?
У цьому році обласним бюджетом передбачені кошти на завершення розробки проектно-кошторисної документації на роботи з реконструкції шляхопроводу по Сквирському шосе у м. Біла Церква (Горбатий міст) в обсязі 1,16 млн грн та будівництва Південного обходу навколо м. Борисполя в обсязі 2,28 млн грн. Проектні роботи ми плануємо виконати до кінця 2011 р. і вже залежно від успішного завершення цього етапу можна буде говорити про конкретні терміни будівництва.

Розмовляла Грамотна Юлія спеціально для ІА «Україна Комунальна».

 
Коментарі (0)