ГоловнаНовини ЖКГShell наполегливо хоче добувати український газ

Shell наполегливо хоче добувати український газ

Shell відчула здобич – британська нафтогазова корпорація хоче розробляти родовище сланцевого газу на стику Донецької та Харківської областей, і не втомлюється просувати свій проект по звивистих стежках нашої дозвільної системи. Для обговорення деталей з розробки «Юзівського майданчика» (так в україн

Shell відчула здобич – британська нафтогазова корпорація хоче розробляти родовище сланцевого газу на стику Донецької та Харківської областей, і не втомлюється просувати свій проект по звивистих стежках нашої дозвільної системи. Для обговорення деталей з розробки «Юзівського майданчика» (так в українському уряді охрестили місце видобутку) до Донецька днями навіть приїжджав глава української філії Shell Патрік Ван Дале.

«Ідея в тому, що ця територія буде винесена на відкритий тендер для того, щоб знайти інвестора на розробку цієї ділянки у форматі угоди про розподіл продукції. Ми сподіваємося, що цей конкурс буде оголошений до кінця року», - сказав Ван Дале.

У жовтні 2010 компанія представила на тендер близько 7800 кв. км на кордоні областей (у нас – це район Червоного Лиману і Слов'янська. - Авт.), а весь 2011 рік проходила через паперову тяганину. Тепер справа за Кабміном, який повинен оголосити тендер, в якому, по ідеї, повинно бути декілька учасників. Про подробиці видобутку в Shell не говорять. «Тільки після того як наша компанія, можливо, виграє тендер, підписуються конкретні угоди з державою. Серед цих угод документи і про розподіл продукції, а також розмір інвестицій, технічні, соціальні зобов'язання і т. д.», - розповіли в українському філіалі Shell.

До речі, не виключено, що у британців на конкурсі з'являться серйозні конкуренти. Так, сильний інтерес до газу Донбасу висловлювала російська ТНК-ВР та місцева компанія «Донецьксталь». Правда, вони претендують на іншу територію – ТНК-ВР на Костянтинівський і Слов'янський райони та ще 5 зон біля міст, а «Донецьксталь» на майданчик у Добропільському, Мар'їнському і Волноваському районах.

Втім, за нашими законами, угода про розподіл продукції може бути розрахована на 50 і більше років. Форма угоди передбачає, що видобутий газ буде розділений між державою і Shell в певній пропорції. Г-н Ван Дале в Донецьку заявив, що в результаті реалізації проекту видобуток власного українського газу може зрости вдвічі. Ми видобуваємо близько 21 млрд куб. м газу на рік, а Shell розраховує не менш ніж на 20 млрд куб на рік. При споживанні газу по країні десь 50 млрд куб. м на рік, перспективи відкриваються дуже непогані.

Ну а що стосується запасів сланцевого газу, то, за даними Харківської ОДА, ймовірно на стику двох областей залягають від 1,5 до 2 трлн куб. м газу.

Джерело – газета «Сегодня»

 
Коментарі (0)