ГоловнаНовини ЖКГЕлектроенергетикаСитуація в енергосистемі станом на ранок 14 травня

Ситуація в енергосистемі станом на ранок 14 травня

У денні години Україна надавала аварійну допомогу Польщі – отримувала надлишки електроенергії з енергосистеми цієї країни.
Минулої доби потреби споживачів покривалися власною генерацією, комерційним імпортом та аварійною допомогою з енергосистем Польщі, Румунії та Словаччини. Сумарний обсяг екстреного постачання склав менше 2% від добового споживання електроенергії.
 
У денні години Україна надавала аварійну допомогу Польщі – отримувала надлишки електроенергії з енергосистеми цієї країни.
 
У південних регіонах для недопущення перевантаження обладнання однієї з високовольтних підстанцій оператор системи передачі у денні години обмежував виробництво електроенергії з ВДЕ.
 
Сьогодні на запит України вже здійснювалося аварійне постачання електроенергії з Польщі, Румунії та Словаччини. Залучення аварійної допомоги передбачається і у години вечірнього максимуму споживання електроенергії. Також через нестачу електроенергії у вечірні години можливі обмеження споживання для промислових споживачів.
 
СПОЖИВАЙМО ВІДПОВІДАЛЬНО! 
 
Враховуючи значні пошкодження, завдані енергосистемі, просимо споживачів зменшити використання енергоємних приладів у пікові години (особливо ввечері з 17:00 до 22:00).
Промисловість – переглянути виробничі процеси для зменшення навантаження на енергосистему, а також максимально залучати імпорт для гарантованого уникнення відключень та посилення стійкості енергосистеми.
 
НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ, ТЕРОРИЗМ
 
Минулої доби у Харківській області внаслідок ворожих обстрілів було пошкоджено газопроводи та відключено від газопостачання 432 абоненти. На Донеччині через бойові дії припинено газопостачання 97 споживачам, у Сумській області – 21 споживачу.
 
Працівники поліції отримали інформацію про замінування одного з енергооб’єктів. Під час перевірки підозрілих предметів не виявлено.
 
СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС
 
Рівень води у ставку-охолоджувачі знизився і становить 15,34 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.
 
ІМПОРТ/ ЕКСПОРТ
 

На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 19 484 МВт*год. Експорту не передбачається. 

 
Коментарі (0)