ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГ«Слуги» зареєстрували законопроект щодо зниження тарифів на електроенергію

«Слуги» зареєстрували законопроект щодо зниження тарифів на електроенергію

В Україні народні депутати від "Слуги народу" на чолі з Максимом Дирдін зареєстрували законопроект №5320, який передбачає зниження тарифів на електроенергію на 30%

В Україні народні депутати від "Слуги народу" на чолі з Максимом Дирдін зареєстрували законопроект №5320, який передбачає зниження тарифів на електроенергію на 30% для тих, хто живе в 30-кілометровій зоні атомних станцій.

Про це йдеться в опублікованому тексті законопроекту. Знижка буде стосуватися обсяг споживання до 500 кВт год на місяць. У своєму зверненні до уряду автори посилаються на положення статті 12 закону "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку", яка визначає, що відповідні особи мають право на "пільги по оплаті за спожиту електричну енергію для населення".

Обсяг пільги в 30% був закріплений в Постанові НКРЕКП 23.04.2012 № 498. Незважаючи на це, Кабмін своєю Постановою №1325 від 28 грудня 2020 встановив фіксовану ціну на електроенергію - однакову для всіх категорій населення.

Нагадаємо, зараз собівартість "струму" становить понад 3 грн за кВт * год, при цьому українці платять всього лише 1,68 грн. МВФ наполягає на тому, щоб досягти балансу на ринку. Крім того, в чинній моделі через низьку ціну витрати на генерацію струму компенсувати не можуть.

Ймовірно, тарифи виростуть з липня, але тільки для тих, хто споживає понад 300 кВт год або навіть 500 кВт год на місяць.

За рахунок чергового підвищення, на думку глави департаменту житлово-комунальної інфраструктури Громадської ради при КМДА Олега Попенко, уряд спробує перекласти борги перед інвесторами в "зелену" енергетику на населення. Адже заборгованість перед виробниками все ще залишається на високому рівні.

 

 

 
Коментарі (0)