ГоловнаНовини ЖКГСьогодні кияни «допитають» відповідального за якість питної води

Сьогодні кияни «допитають» відповідального за якість питної води

Про питну воду говоритимуть сьогодні, 3 серпня, в програмі «У центрі уваги», що виходить у прямому ефірі на телеканалі «Київ». На запитання киян відповідатиме голова правління ПАТ «АК «Київводоканал» Валерій Ченчевий.Про це ІА «Україна Комунальна» повідомили у прес-службі КМДА.Зокрема, йтиметься про

Про питну воду говоритимуть сьогодні, 3 серпня, в програмі «У центрі уваги», що виходить у прямому ефірі на телеканалі «Київ». На запитання киян відповідатиме голова правління ПАТ «АК «Київводоканал» Валерій Ченчевий.

Про це ІА «Україна Комунальна» повідомили у прес-службі КМДА.

Зокрема, йтиметься про укладання прямих договорів «Київводоканалу» з киянами та про реалізацію програми «Питна вода». Долучитись до розмови можна буде за номером: (044) 223-09-71. Програму транслюватимуть о 16:10 з повтором о 6:30.

Нагадаємо, 5 липня цього року Верховна Рада України ухвалила за основу урядовий законопроект, що передбачає внесення змін до загальнодержавної програми «Питна вода України на 2006 – 2020 роки».

Згідно з урядовим законопроектом програма передбачає упорядкування зон санітарної охорони джерел питного водопостачання на 2234 водозаборах; будівництво та реконструкцію 570 водозабірних споруд із застосуванням новітніх технологій та обладнання; впровадити 23000 станцій (установок) доочищення питної води та пунктів її розливу.

Орієнтовний обсяг фінансування програми становить 9 млрд 471,7 млн грн, з них за рахунок державного бюджету – 3 млрд 4,3 млн грн, інших джерел – 6 млрд 467,4 млн грн.

Як повідомляло раніше ІА «Україна Комунальна», інженер науково-дослідного відділу компанії «Екософт» Захар Малецький говорив, що в Україні водопровідна вода характеризується набором типових домішок та пов'язаних з ними проблем.

«Насамперед, це - розчинений хлор, який застосовується для дезінфекції води. З одного боку, це гарантія мікробіологічної безпеки обробленої води, а з іншого – розчинений хлор здатний утворювати з органічними речовинами природного походження канцерогенні хлорпохідні, які можуть спричинити злоякісні новоутворення в організмі», - говоривь він.

При цьому дещо раніше сам Валерій Ченчевий повідомив, що Головне управління комунального господарства м. Києва виділило 800 тис. грн на проектування побудови заводів з виробництва сучаснішого реагенту знезараження води - гіпохлориту натрію - на Деснянській і Дніпровській водопровідних станціях. Також він зазначив, що зараз ведуться підрахунки і точних цифр немає, але на будову заводів піде декілька сотень мільйонів доларів.

 
Коментарі (0)