ГоловнаНовини ЖКГЗаконодавствоСьогодні відновлюється реєстрація податкових накладних - Гетманцев

Сьогодні відновлюється реєстрація податкових накладних - Гетманцев

Реєстрація податкових накладних, перервана на початку війни, відновиться сьогодні, 27 травня, повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев
Реєстрація податкових накладних, перервана на початку війни, відновиться сьогодні, 27 травня, повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
 
"Друзі, відкриваємо реєстрацію податкових накладних. Система працюватиме у довоєнному режимі із застереженнями, зазначеними прямо в законі. Настійно прошу конвертаторів, окремих податківців та інших професійних ухилістів не розраховувати на те, що в умовах війни схемний податковий кредит пройде непоміченим", – написав він у телеграм у четвер увечері.
 
Гетманцев пригрозив, що Держподаткова служба на будь-які подібні спроби реагуватиме жорстко, "за законами воєнного часу з усіма наслідками".
 
Також він звернувся до бізнесу з проханням негайно інформувати його про будь-які перекоси на місцях з боку податкової, якщо такі будуть мати місце.
 
Нагадаємо, Верховна Рада 12 травня ухвалила закон (проєкт №7360), який зокрема повністю відновлює роботу Системи електронного адміністрування (СЕА) ПДВ. Реєстрацію податкових накладних, згідно з ним, за лютий-травень 2022 року передбачено до 15 липня цього року.
 
Згідно з документом, платники податків звільняються від відповідальності за несвоєчасне подання звітності або сплату податків у період після початку війни 24 лютого, якщо ці податкові обов'язки було виконано протягом 60 днів з дня поновлення такої можливості. Такі ж послаблення даються і платникам податків, які перейшли на спрощену систему оподаткування зі сплатою 2% податку.
 

Крім цього, закон відновлює камеральні та документальні перевірки податкової звітності, а також бюджетне відшкодування ПДВ, однак точних термінів останнього поки що немає. 

 
Коментарі (0)