ГоловнаКоментаріСпрощення процедури прийняття цін на ЖКП дозволить уникнути тарифної різниці

Спрощення процедури прийняття цін на ЖКП дозволить уникнути тарифної різниці

- Асоціація міст України неодноразово наголошувала на необхідності спрощення процедури встановлення тарифів на зазначені послуги, що дозволить зменшити різницю в тарифах. Остання виникає внаслідок тривалості регуляторної процедури. Наприклад, для того, щоб ухвалити рішення про встановлення тарифів

- Асоціація міст України неодноразово наголошувала на необхідності спрощення процедури встановлення тарифів на зазначені послуги, що дозволить зменшити різницю в тарифах. Остання виникає внаслідок тривалості регуляторної процедури. Наприклад, для того, щоб ухвалити рішення про встановлення тарифів на рівні органів місцевого самоврядування, потрібно більше місяця - оскільки місяць має тривати лише саме оприлюднення регуляторного акту, а також його громадське обговорення. А потім протягом 30 днів необхідно повідомити споживачів про те, що вартість тарифів зміниться.

Приміром, коли збільшується ціна на газ або на електроенергію, то органи місцевого самоврядування лише розпочинають здійснювати регуляторну процедуру по прийняттю акта. І за ці місяць-два виникає невідповідність у тарифах. Цю невідповідність повинна відшкодовувати держава, яка є відповідальною за вартість енергоресурсів.

І знову ми наштовхуємося на той факт, що державні органи не завжди вчасно здійснюють операції по відшкодуванню цієї різниці. Це призводить до збільшення заборгованості комунальних підприємств.

Наразі законопроектом пропонується спростити та скоротити строк процедури встановлення органами місцевого самоврядування тарифів на житлово-комунальні послуги. Зокрема, споживач повідомляється виконавцем/виробником про зміну вартості житлово-комунальних послуг у термін до 10, а не 30 днів. Також пропонується не поширювати процеси державної регуляторної політики на акти органів місцевого самоврядування, якими встановлюються ціни на ЖКП.

 
Коментарі (0)