ГоловнаНовини ЖКГЕлектроенергетикаСтабілізувати енергосистему вдасться лише через два роки

Стабілізувати енергосистему вдасться лише через два роки

Українська енергетична система зазнала серйозних втрат від російських ракетних ударів

 

Українська енергетична система зазнала серйозних втрат від російських ракетних ударів. За словами директора Центру досліджень енергетики Олександра Харченка, через атаки окупантів країна втратила понад 9 гігават генеруючих потужностей з 18 гігават, які були раніше.

Про це він сказав у коментарі 24 каналу.

"Навіть з урахуванням нинішнього літнього періоду меншого споживання цієї електроенергії не вистачає для покриття поточних потреб", - пояснив Харченко.

За оцінками експерта, для відновлення енергосистеми у нормальний стан з урахуванням нинішніх руйнувань потрібно близько 2 років. Усі зусилля будуть спрямовані на те, щоб підготуватись до зими максимально: відремонтувати пошкоджені об'єкти, ввести в експлуатацію законсервовані ТЕЦ та інше.

"Однак стратегічно, щоб не було обмежень, мінімальний термін робіт – 2 роки", – зазначив Харченко.

Найбільш складним може стати липень, коли співпадуть пік ремонтів та високе споживання через спеку. Ситуація почне покращуватись лише з середини серпня. Однак зима також буде непростою для енергосистеми.

Водночас, на думку експерта, значно погіршити становище новими ударами Росії вже не вдасться. Істотна частина потужностей вже виведена з ладу попередніми атаками.

 

 

 
Коментарі (0)