ГоловнаНовини ЖКГСтоличні МАФи – об'єкти підвищеної небезпеки?

Столичні МАФи – об'єкти підвищеної небезпеки?

З кожним роком проблема незаконного встановлення МАФів в охоронних зонах ПАТ «АК «Київводоканал» стає все гострішою. Адже, якщо подібні споруди розташовуються на ділянках з інженерними мережами, «Київводоканал» не має змоги належним чином обслуговувати об'єкти централізованого питного водопостачання

З кожним роком проблема незаконного встановлення МАФів в охоронних зонах ПАТ «АК «Київводоканал» стає все гострішою. Адже, якщо подібні споруди розташовуються на ділянках з інженерними мережами, «Київводоканал» не має змоги належним чином обслуговувати об'єкти централізованого питного водопостачання та водовідведення та проводити ремонтні роботи.

Про це йдеться у зверненні, розповсюдженому прес-службою Товариства.

Так, станом на травень 2011 року кількість незаконно встановлених на водопровідних та каналізаційних мережах МАФів становить 854 одиниці (відповідно - 629 та 225). При цьому знесено або перенесено на дозволену територію у цьому році було лише 37 об'єктів.

Варто зазначити, що незаконно встановлених МАФів стає все більше. Починаючи з 2008 року, їхня кількість зросла з 559 до 854, тобто кожного року з'являється майже 100 нових споруд. Отже, зводиться нових об'єктів набагато більше, ніж демонтується незаконно встановлених. Так, на кінець 2010 року структурними підрозділами Товариства видано 820 приписів на знесення МАФів та об'єктів зовнішньої реклами. Однак, демонтовано та перенесено на нормативну відстань лише 26 об'єктів з охоронних зон водопровідних мереж та два - каналізаційних мереж.

Це призводить до небезпечних наслідків. Йдеться не лише про затоплення значної території в короткі терміни, забруднення стічними водами навколишнього середовища, а й навіть про загрозу людським життям. Саме тому «Київводоканал» закликає власників МАФів дотримуватися вимог встановлення об'єктів в охоронних зонах інженерних мереж, не створюючи можливих незручностей мешканцям та загрози життю людей, які там працюють.

Як підкреслюється в повідомленні, ширина санітарно-захисної смуги водоводів (при діаметрі водоводу понад 1000 мм) становить 20 метрів в обидві сторони від зовнішніх стінок трубопроводів.

Але з огляду на ситуацію, що склалася, іноді доводиться вживати доволі жорстких заходів. Так, щокварталу ПАТ «АК «Київводоканал» надає правоохоронним органам та прокуратурі м. Києва детальний перелік порушників охоронних зон, які проігнорували приписи-попередження, заздалегідь видані Товариством.

 
Коментарі (0)