ГоловнаНовини ЖКГАльтернативна енергетикаСтолична влада не буде нав'язувати магазини «крокової досяжності» всупереч волі городян

Столична влада не буде нав'язувати магазини «крокової досяжності» всупереч волі городян

Розміщення магазинів крокової досяжності має здійснювати за результатами громадських слухань. Про це заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Руслан Крамаренко під час наради з керівниками районів та начальниками профільних управлінь. Про це ІА «Україна Комунальна&raqu

Розміщення магазинів крокової досяжності має здійснювати за результатами громадських слухань. Про це заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Руслан Крамаренко під час наради з керівниками районів та начальниками профільних управлінь.

Про це ІА «Україна Комунальна» повідомили у прес-службі Київської МДА.

Як зазначається у повідомленні, районним держадміністраціям доручено переглянути  передбачені розпорядженнями КМДА адресні розміщення магазинів «крокової» досяжності та залишити лише ті, що передбачають розташування  тимчасових споруд у мікрорайонах, де відсутня стаціонарна торговельна мережа. Крім того, вони мають додатково визначити адреси, де існує необхідність встановлення магазинів «крокової» досяжності. Також районам доручено відпрацювати питання щодо виділення вільних приміщень комунальної власності під облаштування закладів торгівлі.

«Сьогодні у Києві 50 тис. м. кв. вільних приміщень – передивіться, у яких з них можна облаштувати магазини. Наприклад, приміщення колишнього продовольчого магазину у селі Биківня по вул. Радистів, 47 на першому поверсі житлового будинку більше року зачинене. Розгляньте цей об'єкт. Тим більш, що нині усі міські служби сприяють облаштуванню закладів торгівлі «крокової» досяжності та проведенню робіт з благоустрою прилеглих територій біля вже встановлених об'єктів», – наголосив Р.Крамаренко.

За його інформацією, на даний момент проведені роботи з розміщення 9 павільйонів під облаштування об'єктів торгівлі у мережі КП «Домашній магазин» за адресами: вул. Вишняківська, 12; пр. П.Григоренка, 1; бульв. В.Висоцького, 6; вул. Березняківська, 20; вул. Граденська,14; вул. Лісківська, 28; Дніпровська набережна, 13/15; вул. Полкова, 57а; вул. Лісківська, 20.

«За трьома першими адресами магазини-павільйони вже працюють на повну потужність, а от по вулиці Лісківській павільйон демонтовано у зв'язку з пошкодженнями, нанесеними мешканцями прилеглих будинків. Я ще раз хочу наголосити, що магазини мають стояти лише там, де в цьому є потреба, а не там, де хочуть підприємці. Тому я доручаю ще раз переглянути список адрес, провести громадські слухання, і якщо люди проти, виключити ці адреси зі списку», — зазначив Р.Крамаренко.

При цьому він дав доручення районам передбачити в інвестиційних договорах умови впровадження торгівельної діяльності: в частині ціноутворення, обмеження продажу деяких груп товарів (алкогольні та слабоалкогольні напої тощо), а також дотримання вимог пожежного та санітарного законодавства.

«Якщо інвестори перетворюватимуть ці магазини на «наливайки», ми з ними будемо прощатись. Нами визначено чотири групи товарів, які мають бути представлені у цих магазинах – це молочна, м'ясна продукція, крупи та плодоовочева група товарів. Ті ж самі побажання й до ціни на продукцію – ми створюємо всі умови для роботи магазинів, але водночас будемо жорстко контролювати ціни», – підкреслив Р.Крамаренко.

 
Коментарі (0)