ГоловнаКоментаріСтратегія розвитку м. Києва потребує серйозного доопрацювання

Стратегія розвитку м. Києва потребує серйозного доопрацювання

- У депутатів не було можливості заздалегідь ознайомитись з даним документом і внести свої пропозиції. Говорити про простих киян не доводиться. В міській адміністрації говорять, що вони опитали у телефонному режимі 1600 респондентів. Ми ознайомилися з цими питаннями. Вони були сформульовані таким

- У депутатів не було можливості заздалегідь ознайомитись з даним документом і внести свої пропозиції. Говорити про простих киян не доводиться. В міській адміністрації говорять, що вони опитали у телефонному режимі 1600 респондентів. Ми ознайомилися з цими питаннями. Вони були сформульовані таким чином: Чи задоволені ви тією чи іншої ситуацією. З респондентами ніхто дану Стратегію не обговорював. І що таке 1600 киян для трьохмільйонного міста? Нещодавно  я, вивчаючи плани розвитку різних міст, ознайомився зі Стратегією розвитку міста Лондона, яка була прийнята у 2010 році. Вона у 10 разів більша за ту стратегію, яка сьогодні представлена у м. Києві. Найбільше в ній мене вразило те, що одну з основних її частин складає обговорення стратегічних планів з громадськими організаціями міста. Згідно даної стратегії, Лондон буде жити наступні 15 років. Стосовно Стратегії розвитку Києва, яку ми розглядаємо сьогодні: хочеться задати лише одне питання – вона розроблена для киян чи для звіту?

Можете уявити собі таку ситуацію: до Вас приходять із ЖЕКу і кажуть, що для покращення житлових умов зроблять і ремонт, і перепланування Вашої квартири. У Вас виникне цілком логічна реакція  – так, це чудово, можливо, навіть необхідно. Але Ви захочете, звичайно, щоб почули Вашу думку щодо того, як це має відбуватися. Ця історія схожа на ситуацію, з якою ми зіткнулись сьогодні – під час прийняття Стратегії розвитку міста Києва. Звичайно, в ній прописані стратегічно важливі питання розвитку міста. Але чи враховані всі питання? Чи почуті всі  бажання киян, які тут живуть і хочуть знати, яким чином розвиватиметься місто.  На жаль, влада не провела жодного громадського обговорення  цього документу, але він вже буде винесений на найближчу сесію міської ради. Я вважаю, що цього робити не можна. Я сподіваюсь, що голоси експертів, які мають величезний досвід, будуть почуті і ми не будемо поспішно приймати Стратегію розвитку Києва.  Вона потребує серйозного доопрацювання і обговорення. В такому вигляді, як вона існує наразі, її приймати не можна, інакше вона буде черговим гарним документом, який ніколи не буде реалізований.

P.S. Нагадаємо, що проект  Стратегії розвитку м. Києва до 2025 року розроблений за участю Фонду «Ефективне управління», The Boston Consulting Group (BCG), Інституту економіки та прогнозування НАН України, Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В.Птухи НАН України, Центру Разумкова, КО «Інститут Генерального плану м. Києва», Науково-дослідного інституту соціально-економічного розвитку міста. З проектом Стратегії розвитку м. Києва до 2025 року можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Київської міської влади та надати власні пропозиції чи коментарі до Стратегії.

 
Коментарі (0)