ГоловнаНовини ЖКГСубвенції на розвиток Київської, Черкаської та Чернігівської областей «розпорошили»

Субвенції на розвиток Київської, Черкаської та Чернігівської областей «розпорошили»

На соціально-економічний розвиток Київської, Черкаської та Чернігівської областей з державного бюджету у 2010 році було спрямовано 280 млн. гривень. Проте такі значні кошти місцеві органи влади, за потурання Мінфіну, Мінрегіонбуду та інших відомств, практично не зуміли використати з користю для жите

На соціально-економічний розвиток Київської, Черкаської та Чернігівської областей з державного бюджету у 2010 році було спрямовано 280 млн. гривень. Проте такі значні кошти місцеві органи влади, за потурання Мінфіну, Мінрегіонбуду та інших відомств, практично не зуміли використати з користю для жителів регіонів, інформує прес-служба Рахункової палат и.

Одна з причин цього - підміна Мінфіном, Мінрегіонбудом і МОЗ чіткого і врегульованого фінансового забезпечення соціально-економічних потреб регіонів непрогнозованим і безсистемним розподілом коштів. Фактично кошти субвенцій з державного бюджету спрямовувались місцевим бюджетам несвоєчасно, за відсутності чітких критеріїв для визначення об'єктів фінансування. Такі висновки Колегії Рахункової палати за результатами перевірки використання у 2010 році субвенцій з державного бюджету на соціально-економічний розвиток Київської, Черкаської та Чернігівської областей.

Неналежна організація управління коштами субвенцій на соціально-економічний розвиток на всіх рівнях влади призвела до неефективного використання 34,6 млн. грн., повернення до державного бюджету 16,7 млн. грн., утворення дебіторської та кредиторської заборгованостей на загальну суму 40 млн. гривень.

Безсистемним є планування об'єктів і заходів за рахунок коштів субвенцій на обласному та місцевих рівнях. Київська, Черкаська та Чернігівська облдержадміністрації не забезпечили обґрунтованого визначення об'єктів інвестицій, своєчасного виконання робіт на них, не контролювали використання коштів розпорядниками нижчого рівня та одержувачами. Це спричинило розпорошення коштів субвенцій по низці непускових об'єктів, а незначні обсяги фінансування перешкодили введенню в експлуатацію таких соціально-важливих об'єктів, як радіологічний корпус Київського обласного онкологічного диспансеру та обласна дитяча лікарня в Черкаській області (до речі, Черкащина - єдина в Україні область, де немає такої лікарні).

Використавши понад 49 млн. грн. коштів субвенцій на 11 пускових об'єктах соціальної сфери, обласні державні адміністрації не забезпечили введення їх в експлуатацію. Так, у Чернігівській області не введено 5 пускових об'єктів: квартальну газову котельню, дитячий садок і три заклади охорони здоров'я, на фінансування яких використано бюджетних коштів в сумі 4,4 млн. гривень.

Неефективні управлінські рішення керівництва Черкаського міськвиконкому призвели до того, що наприкінці року до держбюджету було повернуто невикористаний залишок коштів субвенції у сумі 748 тис. грн., яка виділялася на будівництво і реконструкцію об'єктів міста. І це при тому, що на цю мету з державного бюджету виділялася лише третина потрібних коштів.

Непродуманий, у «ручному режимі» розподіл коштів субвенції на Київщині призвів до неефективного їх використання. Так, замість спрямування коштів на будівництво дитячих дошкільних закладів, у яких область відчуває гостру потребу, Київська облдержадміністрація за рішенням Кабміну та підтримки Мінфіну, спрямувала кошти у сумі 3,4 млн. грн. на виготовлення проектно-кошторисної документації та проведення капітального ремонту адмінприміщення на площі Л. Українки, 1.

«Злиденність соціальної інфраструктури регіонів - це оцінка стану нашої системи використання державних фінансових ресурсів. Система повністю «рукотворна», не поважає ні норм, ні законів. У результаті - кошти повсюди і повсякчас використовуються марно», - підкреслив, підбиваючи підсумки обговорення питання, Голова Рахункової палати В.Симоненко.

 
Коментарі (0)