ГоловнаНовини ЖКГЗаконодавствоТепер місце реєстрації можна змінити як на порталі, так і в застосунку Дія

Тепер місце реєстрації можна змінити як на порталі, так і в застосунку Дія

Зміна місця реєстрації — одна з найпопулярніших послуг в Україні, однак дуже складна та бюрократична. Тому кожен третій українець живе не за місцем реєстрації, а більше як мільйон людей живуть без реєстрації взагалі
Сьогодні Віцепрем'єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров презентує нові інноваційні та корисні держпослуги для українців, про це повідомила пресслужба міністерства.
 
Серед них — зміна місця реєстрації як на порталі, так і в застосунку Дія. З минулого року ця послуга працювала як експериментальний проєкт, а також проходила бета-тестування.
 
«Зміна місця реєстрації — це дуже складна послуга, яка передбачає багато різних інтеграцій. Ми довго працювали над її запуском, усуваючи бюрократичні перешкоди. Але зараз готові запустити її для всіх. Вже завтра українці зможуть змінити своє місце проживання просто в кілька кліків у своєму телефоні або на порталі Дія. Без відвідувань ЦНАПів, військкоматів та тижнів очікувань», — говориться у повідомлені.
 
Зміна місця реєстрації — одна з найпопулярніших послуг в Україні, однак дуже складна та бюрократична. Тому кожен третій українець живе не за місцем реєстрації, а більше як мільйон людей живуть без реєстрації взагалі.
 
Минулого року був ухвалений законопроєкт, завдяки якому прописка стала декларативною. Тепер територіальні громади будуть вести реєстри виключно в електронній формі. Людина просто може вказати адресу, за якою фактично проживає, на порталі або у застосунку Дія та отримати підтвердження від власника житла.
 

А чоловікам більше не треба буде додатково ходити до військкоматів, щоб змінити місце реєстрації. Достатньо тільки перевірити й за потреби зазначити дані про військовий облік в Дії. І все. Жодних черг, папірців до ID-картки та очікування паспорта з мокрою печаткою протягом декількох днів. 

 
Коментарі (0)