ГоловнаНовини ЖКГТернопільщина відновить інфраструктуру завдяки проекту ПРООН

Тернопільщина відновить інфраструктуру завдяки проекту ПРООН

Шість районів Тернопільщини візьмуть участь у проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» - ІІ. Про це ІА «Україна Комунальна» повідомили у прес-службі Тернопільської ОДА. Начальник головного управління економіки Тернопільської ОДА Василь Гецько та координатори Тернопільського обласного р

Шість районів Тернопільщини візьмуть участь у проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» - ІІ.

Про це ІА «Україна Комунальна» повідомили у прес-службі Тернопільської ОДА.

Начальник головного управління економіки Тернопільської ОДА Василь Гецько та координатори Тернопільського обласного ресурсного центру громад Олег Процик та Ігор Стефанів, повідомили, що 5 серпня було затверджено список районів Тернопільської області, що протягом наступних 4-х років співпрацюватимуть із Проектом ЄС та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»-ІІ.

Із 17 районів Тернопільської області 14 надіслали свої заявки до центрального офісу Проекту, де було складено рейтинг районів за двома основними групами критеріїв: соціально-економічні показники та мотивація до використання методології розвитку з залученням громад.

Василь Гецько також повідомив, що за результатами роботи комісії прийнято рішення про відбір шести районів області для участі у Проекті: Козівський, Гусятинський, Зборівський, Підволочиський, Підгаєцький та Шумський.

Координатор Тернопільського обласного ресурсного центру громад Олег Процик уточнив, що ще шість районів – Лановецький, Кременецький, Борщівський, Бучацький, Чортківський та Теребовлянський включені до резерву. Протягом кількох місяців Правління проекту (до якого входять представники ЄС, ПРООН та координатор від Уряду) прийме рішення про розподіл додаткових квот між областями.

Пріоритетними сферами для підтримки громадських ініціатив є: охорона здоров'я (підтримка мережі фельдшерсько-акушерських пунктів); енергетика (енергозберігаючі заходи, збільшення використання відновних джерел енергії, тощо); навколишнє середовище (утилізація відходів, знешкодження запасів пестицидів тощо); комунальне водопостачання; підтримка малого бізнесу (розвиток сільськогосподарських/обслуговуючих кооперативів).

Максимальна сума гранту на проекти з  відновлення комунальної інфраструктури становитиме 10 000 дол. Проекти виконуватимуться на умовах спів-фінансування. Так,

Проект надаватиме 50 %, місцеві бюджети - 45%, громади - 5%. Максимальна сума гранту на проект из використання ельтернативних та відновних джерел енергіїі буде збільшена до 20 000 дол. і може становити до 70% вартості Проекту; 25% - внесок місцевого бюджету, а 5% - внесок громади.

Загалом, на енергоощадні технології, інноваційні та альтернативні джерела енергії буде витрачено близько 30% загального бюджету Проекту. Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» має на меті сприяти сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні через підтримку та спів-фінансування  громадських ініціатив у всіх регіонах України.

Проект матиме бюджет 17,1 млн.євро (з яких 98.4% - внесок ЄС та 1.6% - внесок ПРООН) триватиме 4 роки та діятиме в усіх областях України та Автономній республіці Крим.

 
Коментарі (0)