ГоловнаНовини ЖКГАльтернативна енергетикаУ Донецьку з'явився міський годинник на сонячній батареї

У Донецьку з'явився міський годинник на сонячній батареї

Відтепер донеччани звірятимуть час за індійським годинником, який працює на сонячній енергії. Механічний годинник, схожий на лондонський Біг-Бен, живиться від сонця. Його встановили на перетині бульвару Пушкіна і проспекту Гурова. «Зверху (висота годин 3,5 м – Авт.) є сонячна батарея. Ва

Відтепер донеччани звірятимуть час за індійським годинником, який працює на сонячній енергії. Механічний годинник, схожий на лондонський Біг-Бен, живиться від сонця. Його встановили на перетині бульвару Пушкіна і проспекту Гурова. «Зверху (висота годин 3,5 м – Авт.) є сонячна батарея. Варто зазначити, що в денний час вона живить годинник і заряджає акумулятор. Ну а якщо буде хмарна погода, акумулятора вистачить для роботи протягом декількох днів.

Цей «годинничок» важить близько 200 кг, він встановлений на масивному фундаменті. Точність ходу у нього надвисока. Раз на рік коригуватиметься час. Він захищений від снігу, дощу і поганих погодних умов», - говорить Володимир Разумов, інженер, який займався установкою об'єкта. Крім того, за його словами, робота сучасного хронометра не залежить від температури повітря. «Головне, щоб на батарею просто потрапляли промені сонця», - заявив він.

За словами начальника управління благоустрою міськради Костянтина Савінова, це перші міські годинники. «Усі інші знаходяться в приватній власності. Ймовірно, надалі в центрі міста будуть встановлені ще кілька подібних годинників – оформлених у єдиному стилі. Але поки що ми придбали лише два хронометри. Де буде встановлено інший, поки що вирішується. Варто відзначити, що потрібно ще придивитися, як донеччани поставляться до першого. Там, в принципі, не антивандальна конструкція. Тому просимо городян поставитися до них дбайливо», - попросив чиновник.

При цьому він висловив сподівання, що індійське диво стане місцевою пам'яткою, біля якої будуть призначатися побачення. Треба зауважити, що два Біг-Бена на сонячних батареях коштувало донецьким платникам податків 198 тис. грн (99 тис. грн за одну одиницю. – Авт.) разом з установкою. Треба зауважити, що це прийнятна ціна. «Був оголошений тендер на придбання годинників. Були дані ескізні рішення, які ми бажали бачити. Перемогла індійська компанія. Аналог схожого годинника в Білорусі коштує 15 тис. у.о. (близько 120 тис. грн – Авт.) Тому ми обрали індійські», - заявив він. При цьому додав, що перевагу цим, а не звичайним годинникам, було віддано через їх економічність – до них не потрібно підводити комунікації і витрачати електроенергію.

Джерело – газета «Сегодня»

 
Коментарі (0)