У Кабінеті міністрів розраховують, що гроші повернулися в країну трудових мігрантів, а також $ 5 млрд, які українці не витратять на відпочинок за кордоном, зможуть частково компенсувати скорочення переказів заробітчан. Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Він визнає, що багато трудові мігранти повернулися в Україну з-за коронавируса і обсяги грошових переказів з-за кордону можуть скоротитися в два рази після рекордних $ 12 млрд в 2019 році.
При цьому Шмигаль зазначає, що частина українців залишилася працювати за кордоном, і цей грошовий потік не пропаде.
За словами прем'єра, є ще два фактори, здатних компенсувати скорочення обсягів переказів. Шмигаль вважає, що люди, які повернулися, будуть вкладати в бізнес і витрачати зароблені гроші в Україні.
Крім того, гроші, які українці могли витратити на відпочинок за кордоном, також залишаться в країні. "За нашими підрахунками, до $ 5 млрд не виїде з України до Туреччини, Єгипту і так далі під час літнього туристичного сезону. Тому такий природний компенсатор працює сам собою", - зазначив Шмигаль.
Прем'єр також вважає, що повернулися із заробітків українцям необхідно надати роботу і створити умови для відкриття бізнесу.
За оцінками НБУ, через коронавируса обсяг банківських переказів в Україну трудовими мігрантами може знизитися на $ 2-3 млрд.
У 2019 працюють за кордоном українці перерахували в Україну $ 12 млрд, що значно вплинуло на зміцнення гривні в минулому році, відзначають в Нацбанку.