ГоловнаНовини ЖКГАльтернативна енергетикаУ Києві з кранів тече не вода - а рідина чорного кольору

У Києві з кранів тече не вода - а рідина чорного кольору

Кияни все частіше стали скаржитися на якість води в кранах своїх квартир. Мовляв, пити її неможливо - то смердить хлоркою, то схожа на молоко, а іноді з кранів ллється коричнева рідина. Незважаючи на це, в СЕС і «Київводоканалі» запевняють, що вода повністю відповідає нормам. У результат

Кияни все частіше стали скаржитися на якість води в кранах своїх квартир. Мовляв, пити її неможливо - то смердить хлоркою, то схожа на молоко, а іноді з кранів ллється коричнева рідина. Незважаючи на це, в СЕС і «Київводоканалі» запевняють, що вода повністю відповідає нормам.

У результаті самостійного дослідження журналістів з'ясувалося, що на Оболоні, Русанівці і в центрі пити воду з-під крана шкідливо.

Для вимірювання якості журналісти скористалися «Автономним приладом контролю чистоти води - EL-1105». Він не показує хімічний склад води, але каже, яку рідину небезпечно пити, а яку ні. Як правило, такі апарати використовують мандрівники, яким доводиться бувати в різних місцевостях і потрібно знати, що можна вживати, а що ні. Апарат наш протестував кількість домішок і показав, що не можна пити з кранів воду в будинках біля станції метро «Героїв Дніпра», на Русанівці та на вул.Гончара в самому центрі міста. У СЕС розводять руками, мовляв, їх розгорнуті аналізи води показують, що вона в нормі. «Вода відповідає стандартам», - сказали в санстанції.

«На сьогоднішній день питна вода, яка подається в міську розподільчу мережу водопостачання, за всіма показниками відповідає нормативним вимогам. Що підтверджує відсутність претензій від головного санітарного лікаря», - сказала радник з інформацією «Київводоканалу»Вікторія Яковлєва.

У «Водоканалі» кажуть, що щодня телефонують розлючені кияни і скаржаться, що з кранів тече рідина, схожа на «Колу» або молоко. «Наші бригади одразу ж виїжджають на місце і перевіряють воду в колодязі перед будинком, там вона завжди відповідає стандартам, а потім піднімаються в квартиру - з крана тече брудна рідина», - говорить Яковлєва. Це говорить про те, що в будинку давно не чистилися мережі, по яких надходить вода в крани квартир, але за них «Київводоканал» відповідальності не несе. Це сфера відповідальності тільки жеків, зобов'язаних чистити труби раз на місяць.

«На водопровідних станціях обмежені технічні можливості. Але навіть якщо б озброїти ці станції найсучаснішими технологіями і подати чисту воду в існуючу мережу, то її теж не можна було б пити через вторинне забруднення у водопроводі», - сказав науковий керівник Інституту води та екології Михайло Пономарьов. Причому сказати, що десь початкова якість води краща, а десь гірша - теж не можна. Водопостачання Києва, умовно кажучи, тримається на трьох китах: Десна, Дніпро і артезіанські свердловини. Десна напуває приблизно 60% міста, Дніпро - 30%, інших - підземні свердловини. Але те, що безпечно пити артезіанську, а не деснянську - міф. Вся вода, яка подається в крани киян, змішується, поки йде по трубах до будинків. «Ми можемо сказати тільки, що в центрі Києва більше деснянської води, а на Оболоні - артезіанською. Це пов'язано з розташуванням труб», - розповіла Т.Яковлєва.

У будь-якому випадку еколог М.Пономарьов пити воду з крана не рекомендує. Каже, не допоможуть і кип'ятіння, і відстоювання. «Це напівзаходи. Потрібні тільки фільтри», - говорить він.

Джерело - газета «Сегодня»

 
Коментарі (0)