ГоловнаНовини ЖКГГазопостачанняУ «Нафтогазі» підозрюють НКРЕКП в підіграванні Фірташу

У «Нафтогазі» підозрюють НКРЕКП в підіграванні Фірташу

Компанії, які здійснюють газопостачання населення (облгази, більшість яких належить Дмитру Фірташу) відмовляються укладати договори на використання майна, що належить НАК "Нафтогаз України"

Компанії, які здійснюють газопостачання населення (облгази, більшість яких належить Дмитру Фірташу) відмовляються укладати договори на використання майна, що належить НАК "Нафтогаз України".

Про це йдеться в листі керівника НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва до глави НКРЕ Оксані Кривенко, повідомляє Економічна Правда.

У листі наголошується, що облгази самовільно і негласно використовують майно газорозподільних систем, власником якого є НАК і підприємства Групи для здійснення своєї господарської діяльності.

Крім того, за словами глави НАК, вони відмовилися від укладення відповідних договорів на використання цього майна.

"З огляду на це компанія змушена відповідно до Кодексу ГРС підписати акти розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності, в тому числі з компанією" Укртрансгаз ", - йдеться в документі.

Згідно з листом, після цього "Укртрансгаз" не зможе передавати газ через ці труби облгазам, оскільки останні не мають правових підстав для його використання. Це може привести до припинення газопостачання ряду населених пунктів.

Також наголошується, що подальше бездіяльність НКРЕ в питаннях нормативного врегулювання питань, пов'язаних з встановленням справедливих умов користування операторами ГРМ майном групи "Нафтогаз" створює соціальні загрози, а також містить ознаки упереджених дій на користь суб'єктів права приватної власності.

Коболєв просить вирішити зазначене питання шляхом внесення змін до Кодексу ГРС.

Раніше Коболєв заявляв, що 75% облгазів контролює олігарх Дмитро Фірташ. Крім того, за його словами, облгази вже заборгували "Нафтогазу" приблизно 2 млрд доларів.

 

 
Коментарі (0)