ГоловнаНовини ЖКГФінансування ЖКГУ Раді розповіли про накопичувальну пенсійну систему

У Раді розповіли про накопичувальну пенсійну систему

В уряді вирішили змінити систему видачі пенсій. Українці тепер зможуть накопичувати свої отримання

В уряді вирішили змінити систему видачі пенсій. Українці тепер зможуть накопичувати свої отримання. Така технологія вже давно все прийнята і схвалена людьми похилого віку в багатьох розвинених країнах, відзначають в Кабміні. Про це повідомляє портал Styler.

Відповідний законопроект в даний момент ще знаходиться в стадії розробки, і коли буде прийнятий і буде затверджений Верховною Радою поки не відомо. Згідно з нововведенням кожен роботодавець буде зобов'язаний відраховувати два відсотки від зарплати, а працівник - від одного відсотка на спеціальний особовий рахунок.

Нова накопичувальна система пенсій. Фото: Стайлер

При чому, українці мають право самі вирішувати, скільки їм відкладати на пенсію. Так, наприклад, якщо ви вважаєте, що одного відсотка недостатньо, ви можете підвищити його. При цьому роботодавець повинен буде теж відраховувати на рахунок пропорційне вашому кількістю кошти. Тобто, якщо ви хочете відкладати два відсотки, то роботодавець повинен побут виплачувати три, таким чином, у вас буде нараховуватися п'ять відсотків.

Уточнюється, що роботодавець зобов'язаний в порядку "паритету" підтримувати таке зростання внесків і платити аналогічну суму, але при цьому не більше 5% від доходу працівника - з урахуванням обов'язкових і добровільно збільшених платежів. Але при цьому у Верховній Раді уточнили, що все буде залежати від бажання і можливостей співробітника. Підвищення до десяти або п'ятнадцяти відсотків є можливим, запевняють вони, тільки з умовою створення накопичувального фонду для кожної людини.

Також згідно з новим законом, дані нарахування будуть надходити не в Пенсійний фонд України як єдиний соціальний внесок. Для цього спеціально створять Пенсійне казначейство. Потім ця установа почне перерозподіляти фінанси на рахунку українців в уповноважених для цього банках.

Кошти на особовому рахунку будуть вважатися власністю кожного працівника, якщо ж людина передчасно помре, кошти отримають його спадкоємці.

Також наголошується, що дана система є воді б як не примусовою. Поле того, як ви виходите на пенсію, за вами залишається право вибору режиму отримання виплат: одноразові, прискорені, програмні, довічні.

 

 
Коментарі (0)