ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГУ січні зростання тарифів на електроенергію для непобутових споживачів може становити 25%

У січні зростання тарифів на електроенергію для непобутових споживачів може становити 25%

У січні зростання тарифів на електроенергію для непобутових споживачів може становити 20%-25% у порівнянні із груднем
У січні зростання тарифів на електроенергію для непобутових споживачів може становити 20%-25% у порівнянні із груднем, про це ЕП повідомив співрозмовник на енергетичному ринку.
 
Вчора, 12 січня, середньозважена ціна акцептованої на ринку "на добу наперед" електричної енергії в ОЕС України становить 1240.02 грн за МВт-год (без ПДВ).
 
У Бурштинському енергоострові на неділю ціна становить  1733.97 грн МВт-год.
 
На внутрішньодобовому ринку середньозважена ціна купівлі-продажу електроенергії в ОЕС України на 10 січня становила 1685.37 грн за МВт-год. У торговій зоні "Острів Бурштинської ТЕС" -  1195.85 грн за МВт-год.
 
Серед причин можливого зростання у січні співрозмовники ЕП в уряді називають декілька факторів.
 
По-перше, на вартість струму вплине збільшення з 1 січня тарифу "Укренерго" на передачу електроенергії магістральними мережами до 155,4 грн за МВт-год (попередній тариф - 116,54 грн за МВт-год).
 
По-друге, з 1 січня в середньому на 30 копійок зріс тариф на розподіл електроенергії для обленерго (оператора системи розподілу). За словами співрозмовника, в обох випадках підвищення тарифів пов’язано із необхідністю виплат за "зеленими" тарифами.
 

Крім тарифів на ціну вплинуло зростання цін на ринку на добу наперед – з початку року таке зростання становило 11,15% або 16 копійок. 

 
Коментарі (0)