ГоловнаНовини ЖКГАльтернативна енергетикаУ столиці відкрито меморіальну дошку Олесю Гончару

У столиці відкрито меморіальну дошку Олесю Гончару

Сьогодні, 17 травня, за участю першого заступника голови КМДА Олександра Мазурчака у Михайлівському Золотоверхому монастирі відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки видатному українському письменнику, академіку, громадському діячеві, Герою України Олесю Гончару. Про це «Україні Комунал

Сьогодні, 17 травня, за участю першого заступника голови КМДА Олександра Мазурчака у Михайлівському Золотоверхому монастирі відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки видатному українському письменнику, академіку, громадському діячеві, Герою України Олесю Гончару.

Про це «Україні Комунальній» повідомили у прес-службі КМДА.

До заходу також долучилися Герої України Петро Тронько, Дмитро Гнатюк, Іван Драч, Борис Олійник, представники духовенства, родина О.Гончара та громадськість.

«Першим, хто в незалежній Україні підняв голос про порятунок культурного надбання українського народу, був Олесь Гончар. Вважаю, що місце встановлення меморіальної дошки визначено не випадково, адже відновлення Михайлівського Золотоверхого монастиря було мрією Олеся Гончара. Його творчість та життя, на мій погляд, зразок служіння народу України та його культурі», – зауважив О.Мазурчак.

Меморіальну дошку спільно виготовлено та встановлено КМДА та Всеукраїнським фондом відтворення видатних пам'яток історико-архітектурної спадщини імені О. Гончара.

Слід зазначити, що заради духовного відродження України, відновлення історичної пам'яті народу, О.Гончар ініціював відбудову Золотоверхого Михайлівського собору. Саме він започаткував та очолив благодійний фонд з відтворення Михайлівського Золотоверхого монастиря.

Значну роль у втіленні ідей письменника щодо відтворення видатних святинь українського народу здійснила Київська міська державна адміністрація. На реставрацію Дзвіниці Михайлівського монастиря у минулому році столична влада виділила 350 тис. грн.

«Пам'ятки та культурні надбання, якими так опікувався Олесь Гончар, знаходяться на постійному контролі міської влади. Тож нехай відкриття меморіальної дошки ініціатору відтворення Михайлівського Золотоверхого собору стане символом запаленої духовної свічки його пам'яті», – додав перший заступник голови КМДА О.Мазурчак.

 
Коментарі (0)