ГоловнаНовини ЖКГУ Тихонова своє бачення роботи Фонду регіонального розвитку

У Тихонова своє бачення роботи Фонду регіонального розвитку

Віце-прем'єр-міністр України – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Віктор Тихонов пропонує створити Державний фонд регіонального розвитку, як бюджетний фонд. З такою пропозицією урядовець виступив сьогодні на засіданні Керуючої ради Комітету з економічни

Віце-прем'єр-міністр України – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Віктор Тихонов пропонує створити Державний фонд регіонального розвитку, як бюджетний фонд. З такою пропозицією урядовець виступив сьогодні на засіданні Керуючої ради Комітету з економічних реформ, повідомляє прес-служба міністерства.

«Для вибору оптимальної моделі Фонду ґрунтовно вивчено досвід Європейського Союзу, проведено консультації з Представництвом ЄС в Україні. За результатами цієї роботи ми дійшли висновку, що найбільш прийнятною є система, що застосовується для країн-кандидатів і реалізується через програму «Інструмент підготовки до вступу в ЄС». Вона передбачає створення в межах державного бюджету спеціального Фонду, спрямованого на підтримку регіонального розвитку. Такий підхід підтриманий представниками ЄС і є однією з передумов відповідної фінансової допомоги з боку Євросоюзу», - зазначає Тихонов.

Віце-прем'єр-міністр пропонує зосередити кошти субвенцій на соціально-економічний розвиток регіонів, капітальні видатки центральних органів виконавчої влади, що спрямовуються в регіони в рамках державних цільових програм, кошти міжнародних донорських організацій. Обсяг коштів Фонду пропонується щорічно встановлювати на рівні не менше 3 % обсягу видатків загального фонду державного бюджету (приблизно 6 млрд. грн).

Через такий Фонд, як зазначив Тихонов, можна здійснювати державну підтримку інвестиційних міжрегіональних та регіональних проектів у таких формах як безвідсоткова бюджетна позика, пряме бюджетне фінансування (гранти), надання державних гарантій.

«Задля забезпечення об'єктивного та прозорого механізму державної підтримки розвитку регіонів доцільно, щоб кошти Фонду розподілялися, наприклад у такому співвідношенні: 70 % загального обсягу – бюджетам регіонів пропорційно до чисельності населення та площі з рівною вагою цих факторів; 10 % – між регіонами, у яких показник валового регіонального продукту на одну особу менший, ніж 75 % середнього показника по Україні (на сьогодні таких регіонів є 16). 10 % – на виконання інвестиційних проектів, що сприяють розв'язанню специфічних проблем регіонів та окремих населених пунктів, пов'язаних з природними умовами. 10 % – на виконання заходів щодо стимулювання міжрегіональної та транскордонної співпраці та кооперації», - вважає Тихонов.

 
Коментарі (0)