ГоловнаНовини ЖКГУ українців є шанс отримати чисту питну воду

У українців є шанс отримати чисту питну воду

Верховна Рада України (ВР) сьогодні, 5 липня, ухвалила за основу урядовий законопроект, що передбачає внесення змін до загальнодержавної програми «Питна вода України на 2006 - 2020 роки». Даний документ № 8511 від 16 травня 2011 року розміщений на офіційному сайті ВР, інформує ІА «Україна Комунальна

Верховна Рада України (ВР) сьогодні, 5 липня, ухвалила за основу урядовий законопроект, що передбачає внесення змін до загальнодержавної програми «Питна вода України на 2006 - 2020 роки». Даний документ № 8511 від 16 травня 2011 року розміщений на офіційному сайті ВР, інформує ІА «Україна Комунальна».

Згідно з урядовим законопроектом програма передбачае упорядкування зон санітарної охорони джерел питного водопостачання на 2234 водозаборах; будівництво та реконструкцію 570 водозабірних споруд із застосуванням новітніх технологій та обладнання; впровадити 23000 станцій (установок) доочищення питної води та пунктів її розливу.

Крім того, в документі зазначено, що завдяки програмі буде проведена інвентаризація 1292 каналізаційних очисних споруд, а також будівництво та реконструкція 130 водопровідних та каналізаційних очисних споруд.

Слід зазначити, що программа планує розробити 1230 схем оптимізації роботи систем централізованого водопостачання та водовідведення; оснащення 356 лабораторій контролю якості води та очистки стічних вод сучасним контрольно-аналітичним обладнанням; розроблення 34 нормативно-правові акти у сфері питного водопостачання та водовідведення; розроблення, удосконалення та впровадження 18 науково-дослідних і дослідно-конструкторських розробок.

Орієнтовний обсяг фінансування програми становить 9 млрд 471,7 млн грн, з них за рахунок державного бюджету - 3 млрд 4,3 млн грн, інших джерел - 6 млрд 467,4 млн грн.

Як повідомляло раніше ІА «Україна Комунальна» інженер науково-дослідного відділу компанії «Екософт» Захар Малецький говорив, що в Україні водопровідна вода характеризується набором типових домішок та пов'язаних з ними проблем.

«Насамперед, це - розчинений хлор, який застосовується для дезінфекції води. З одного боку, це гарантія мікробіологічної безпеки обробленої води, а з іншого – розчинений хлор здатний утворювати з органічними речовинами природного походження канцерогенні хлорпохідні, які можуть спричинити злоякісні новоутворення в організмі», - говоривь він.

 
Коментарі (0)