ГоловнаНовини ЖКГУ Вінниці старші по будинках стануть повноправними замовниками ЖКП

У Вінниці старші по будинках стануть повноправними замовниками ЖКП

Минулого тижня виконком Вінницької міської ради затвердив проект рішення «Про затвердження тимчасового порядку замовлення старшим по будинку послуг з утримання будинку та прибудинкової території». У відповідності до рішення старші по будинку зможуть не лише стежити за своєчасним виконанням робіт пре

Минулого тижня виконком Вінницької міської ради затвердив проект рішення «Про затвердження тимчасового порядку замовлення старшим по будинку послуг з утримання будинку та прибудинкової території». У відповідності до рішення старші по будинку зможуть не лише стежити за своєчасним виконанням робіт представниками ЖЕКу та інших підприємств, які надають комунальні послуги, а й бути повноцінними замовниками робіт, самостійно визначаючи перелік робіт поточного ремонту.

Про це ІА «Україна Комунальна» повідомили у прес-службі Вінницької міськради.

Тимчасовий порядок передбачає укладання трьохстороннього договору між житлово-експлуатаційним підприємством, старшими по дев'яти «пілотних» будинках у різних мікрорайонах та департаментом житлового господарства на предмет замовлення послуг з утримання багатоповерхівки та прибудинкової території. Крім того, ЖЕК спільно із старшим по будинку здійснить повне обстеження багатоповерхівки та визначить перелік робіт по поточному ремонту, який необхідно виконати упродовж серпня-грудня поточного року із формуванням дефектного акту. Далі ЖЕК підрахує орієнтовну вартість робіт та надасть старшому по будинку розрахунок, в якому вказано щомісячну суму витрат на поточний ремонт, що буде врахована в граничному тарифі.

За словами директора департаменту житлового господарства Вінницької міської ради Сергія Кушніра, старший по будинку, з яким укладено відповідний договір, разом із мешканцями буде визначати перелік тих робіт, які будуть виконані за рахунок тарифу на послуги з утримання будинку, а також перелік матеріалів або робіт, які будуть виконані за рахунок мешканців. «Наприклад, у під'їзді проживає мешканець, який працює за фахом маляра або ж електрика, відповідно за його бажанням він може виконати ті чи інші послуги власноруч, аби не сплачувати за них ЖЕКу, - говорить С.Кушнір. - Крім того, підприємства-надавачі послуг працюють із постачальниками, які є платниками податків, відповідно і сума на ті чи інші матеріали вища, ніж на ринках. Тому мешканці можуть самостійно вирішувати, чи купувати матеріали у підприємств, чи зібратися і власними коштами на різноманітних складах чи базарах закупити необхідний матеріал».

Далі, у відповідності до рішення, старший по будинку спільно із ЖЕКом має сформувати картку замовлення на послуги з утримання будинку та прибудинкової території, в якій передбачено перелік «Обов'язкових послуг». Крім того, в картці замовлення є перелік «Послуг на замовлення» із зазначенням об'ємів чи періодичності робіт. На підставі сформованої у двох екземплярах картки замовлення житлово-експлуатаційне підприємство складає графік виконання робіт, який погоджується зі старшим по будинку та скріплюється печатками ЖЕКу та штампом старшого по будинку.

Як повідомляло ІА «Україна Комунальна», аналогічний досвід запроваджується і в Севастополі. Там старші будинків братимуть участь у перевірках готовності до зими об'єктів ЖКГ. Про це заявив голова Севастопольської міськдержадміністрації Володимир Яцуба на нараді щодо роботи підприємств ЖКГ. «Севастопольці перевірятимуть готовність об'єктів ЖКГ до зими. Підпис старшого будинку на акті про прийняття виконаних робіт - обов'язковий», - сказав він.

 
Коментарі (0)