ГоловнаНовини ЖКГУ Харкові на нове житло все ще сподіваються понад 43 тисячі черговиків

У Харкові на нове житло все ще сподіваються понад 43 тисячі черговиків

Із січня 2011 року в Харкові поліпшили житлові умови 58 сім'ям черговиків. У першу чергу житло надають пільговикам.Про це повідомила начальник управління квартирного обліку та розподілу житлової площі Харківської міської ради Надія Полов'янська, інформує прес-служба міськради.Станом на 1 жовтня 2011

Із січня 2011 року в Харкові поліпшили житлові умови 58 сім'ям черговиків. У першу чергу житло надають пільговикам.

Про це повідомила начальник управління квартирного обліку та розподілу житлової площі Харківської міської ради Надія Полов'янська, інформує прес-служба міськради.

Станом на 1 жовтня 2011 року в Харкові перебувають на квартирному обліку понад 28 тис. чоловік. З них більша частина – пільговики: громадяни, які мають право позачергового і першочергового отримання житла.

Як розповіла начальник управління, категорія позачерговиків – це діти-сироти та діти, які залишилися без піклування батьків. До першочергових належать понад 15 категорій: багатодітні сім'ї, одинокі мами, громадяни, що живуть у старих будинках (таких сімей – понад 3 тис.), молоді фахівці, учителі, люди, які потребують житла за станом здоров'я і багато інших.

За словами Н.Полов'янської, житло для цих категорій громадян тепер практично не будують. Їх заселяють переважно завдяки житловому фонду, що вивільняється, - це неприватизовані квартири, власники яких померли, або виморочне житло.

Крім того, існують такі категорії громадян, як військові, що вийшли у відставку, учасники ліквідації на Чорнобильській АЕС, переселенці із зони зараження після аварії на ЧАЕС, інваліди Великої Вітчизняної війни. Їх також забезпечують державним житлом.

Із січня 2011 року житлові умови поліпшили 58 сім'ям черговиків. Однак тут не йдеться тільки про ізольовані квартири: це і кімнати в комунальних квартирах, і квартири з частковими вигодами.

«Я вас, можливо, здивую, але є люди, які відмовляються від житла, що його ми пропонуємо. Звичайно, стан вивільнюваного фонду не завжди такий, як нам хотілося б. Але виходить, що люди вимагають, телефонують, а коли підходить їхня черга, кажуть: «Ми будемо чекати що-небудь краще». Але це їхнє право», - зазначає Н.Полов'янська.

Крім того, самостійний квартирний облік ведуть і підприємства. Разом з їхніми черговиками сумарна кількість учасників черги на державне житло становить понад 43 тис. харків'ян.

До речі, великою проблемою для складання загальної черги є працівники нині збанкрутілих та закритих заводів-гігантів. Раніше співробітники цих підприємств перебували на обліку в заводській черзі, але з моменту закриття підприємства вони автоматично потрапляють у загальну чергу. Від цього в ній зміщується порядок номерів.

 
Коментарі (0)