ГоловнаНовини ЖКГАльтернативна енергетикаУ Харкові сміттєпереробний завод «врятує» місто

У Харкові сміттєпереробний завод «врятує» місто

Новий сміттєпереробний завод, який збудують у рамках реалізації національного проекту «Чисте місто» з залученням словенських інвестицій, продовжить термін служби Дергачівського полігону на 15 років. Про це сьогодні, 13 жовтня, заявив радник Харківського міського голови з економічних пита

Новий сміттєпереробний завод, який збудують у рамках реалізації національного проекту «Чисте місто» з залученням словенських інвестицій, продовжить термін служби Дергачівського полігону на 15 років. Про це сьогодні, 13 жовтня, заявив радник Харківського міського голови з економічних питань Фазіль Аббасов. Він розповів, що до кінця року планується повністю закінчити будівництво полігону.

Про це ІА «Україна Комунальна» повідомили в прес-службі Харківської міськради.

«На сьогодні роботи по першому етапу будівництва другої черги полігону виконані на 90%, і ми їх плануємо закінчити в листопаді. Також місто отримало з держбюджету субвенцію на 6,5 млн грн на закінчення будівництва полігону. Наше завдання - освоїти ці гроші цього року, а для цього треба буде організувати активну роботу і закінчити її в кінці грудня. Сумарна потужність розміщення ТПВ складе близько 7 млн ​​куб.м. Ми вважаємо, що після будівництва сміттєпереробного заводу термін служби полігона складе не шість років, як планувалося, а більше 15 років», - зазначив радник Харківського міського голови Фазіль Аббасов.

Він повідомив, що завод буде рентабельним підприємством, оскільки буде заробляти за рахунок тарифу на вивіз і утилізацію ТПВ, за рахунок доходів від реалізації вторсировини та продажу електроенергії.

«Ми реалізуємо варіант, при якому на полігоні будуть виробляти біогаз, який буде спрямовуватися на виробництво електроенергії. За законодавством електроенергію, вироблену з біомаси, держава викуповує за тарифом з коефіцієнтом 2,3. Це буде 1,34 грн за кВт. Тобто, ми зможемо продавати електроенергію державі за такою ціною, а купувати по 87 коп. Така різниця у вартості якраз і є стимулом для тих виробників, які можуть альтернативними способами отримувати електроенергію. Тому проект будівництва заводу стає економічно вигідним », - підкреслив радник Харківського міського голови.

Також він повідомив, що, відповідно до умов національного проекту «Чисте місто», Харкову необхідно розробити загальну концепцію поводження з ТПВ в місті та санітарну схему до 2015 року. «У цю програму ми включаємо підвищення якості послуг населенню по збору та вивозу сміття, роздільний збір сміття, своєчасне вивезення ТПВ, оновлення парку машин, удосконалення технології збору сміття. У рамках проекту ми маємо намір вирішити питання щодо заміни контейнерів, оновити парк машин, придбати нову техніку для утилізації відходів самого заводу на полігоні », - зазначив радник Харківського міського голови з економічних питань Фазіль Аббасов.

 
Коментарі (0)