ГоловнаНовини ЖКГУ Харкові вода не придатна для пиття – експерти

У Харкові вода не придатна для пиття – експерти

Якість води в Харкові найближчим часом не покращиться, а сама вона не придатна для пиття. Важливий висновок про якість води в Харкові та в інших великих містах України був зроблений за підсумками дослідження, здійсненого Дніпропетровським дослідним центром за ініціативи всеукраїнського громадського

Якість води в Харкові найближчим часом не покращиться, а сама вона не придатна для пиття. Важливий висновок про якість води в Харкові та в інших великих містах України був зроблений за підсумками дослідження, здійсненого Дніпропетровським дослідним центром за ініціативи всеукраїнського громадського руху «За права громадян на екологічну безпеку».

Дослідження про якість водопровідної води, які були проведені для восьми районів Харкова, а також інших великих міст України, свідчать про кричущі невідповідності нормам та стандартам. Якість води оцінювалася за 25 параметрами і порівнювалася з санітарними нормами. «Харків має не найкращий вигляд навіть у порівнянні з іншими містами України», - зазначає академік Академії інженерних наук України й Міжнародної академії наук Володимир Гончаренко.

Унікальність дослідження полягала у взятті проб води в один і той же час в різних точках Харкова та інших містах України. Дослідження були проведені в одній лабораторії і з допомогою однієї й тієї ж методики, що дозволило зробити аналіз якості максимально об'єктивним, - повідомляє заступник голови ХОГО «Зелений фронт» Олег Перегон.

Опубліковані результати дослідження містять інформацію про зміст важких металів, шкідливих органічних сполук і перевищення параметрів жорсткості й кольоровості води. У висновку експерти повідомляють про відсутність в Харкові поверхневих джерел, придатних для приготування їжі. Так, зокрема в районі Холодної гори, крім перевищення параметрів жорсткості й кольоровості, у воді міститься надлишок сульфатів, які мають, серед іншого, проносну дію.

Такий стан водних джерел у Харкові є наслідком безгосподарності міських комунальних служб, які не вживають заходів для очищення водних комунікацій, або організації зони карантину, відзначили експерти.

Методи підвищення низької якості води запропоновані багатьма організаціями. Зокрема академік РЕАН Олексій Кашуба повідомив про можливість спорудження двоканальних водопроводів і необхідність встановлення автономних очисних споруд на промислових підприємствах, які завдають найбільшої шкоди для водних джерел. Очистити таку воду не здатні навіть широко поширені методи очищення: хлорування, фільтри тощо.

Експерти та екологи звертають увагу на необхідність вживання термінових заходів для поліпшення якості води й мають намір подати петицію органам влади про надання пільг або безоплатне отримання чистої питної води населенням Харкова.

 

Джерело – «Міст – Харків»

 
Коментарі (0)