ГоловнаНовини ЖКГЖитлоУдосконалено програму пільгових кредитів на придбання житла для учасників ООС

Удосконалено програму пільгових кредитів на придбання житла для учасників ООС

Уряд вніс зміни до Порядку використання коштів, які передбачені для надання пільгових кредитів внутрішньо переміщеним особам та учасникам АТО/ ООС на придбання житла.
Уряд вніс зміни до Порядку використання коштів, які передбачені для надання пільгових кредитів внутрішньо переміщеним особам та учасникам АТО/ ООС на придбання житла. Відповідне рішення було прийнято на засіданні Кабміну 28 жовтня. 
 
Про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад та територій.
 
«Зміни передбачають єдині підходи до формування відкритих реєстрів кандидатів на отримання пільгових кредитів від держави. Зокрема, розширено підстави для реєстрації претендентів, які в минулому отримали державну підтримку на будівництво чи купівлю житла, але це майно зараз знаходиться на окупованій території. Йдеться про грошову компенсацію чи пільгові кредити на нерухомість від держави», – говоиться у повідомлені.
 
Відтак кандидат, який одночасно визнаний учасником АТО і внутрішньо переміщеною особою, зможе обрати як одну, так і дві підстави для реєстрації. Для цього мають бути подані окремі заяви для включення до відкритих реєстрів.
 
Програмою також передбачено право один раз подати заяву про відмову від отримання кредиту на один календарний рік. 
 
Зазначимо, прийнятий проєкт постанови розроблений за ініціативи Мінрегіону. Він спрямований на удосконалення програми державної підтримки у наданні пільгових кредитів на придбання житла внутрішньо переміщеним особам та учасникам АТО/ООС.
 
Нагадаємо, програму з надання пільгового кредиту на придбання житла ВПО та учасниками АТО/ООС  запроваджено у 2019 році.
 

Головним розпорядником Програми є Мінрегіон, головним виконавцем – Держмолодьжитло. Програма передбачає, зокрема, кредитування на термін до 20 років під 3% річних.  

 
Коментарі (0)