ГоловнаНовини ЖКГАльтернативна енергетикаУкраїна може у стислі терміни перейти на відновлювану енергетику

Україна може у стислі терміни перейти на відновлювану енергетику

Активне здешевлення сонячної і вітрової енергій, а також систем зберігання енергії призведуть до десятикратного зростання поновлюваних джерел енергії в глобальному енергетичному балансі в наступні 30 років

 

Активне здешевлення сонячної і вітрової енергій, а також систем зберігання енергії призведуть до десятикратного зростання поновлюваних джерел енергії в глобальному енергетичному балансі в наступні 30 років.  

Про це розповів Олександр Домбровський, заступник голови правління агрохолдингу «Миронівський хлібопродукт», передає nv.ua. 

«Ядерна енергетика готує серйозне навантаження на наші майбутні покоління. Приблизно через десять років в Україні потрібно буде починати виводити з експлуатації атомні енергоблоки. А це серйозні витрати — тільки зараз виведення з експлуатації одного блоку коштує приблизно $500−600 млн щонайменше. Тоді як „чисті“ технології — від сонця і вітру до біоресурсів — набагато екологічно безпечніші і стають дешевшими», — пояснює Домбровський. 

За словами експерта, «зелений» енергетичний перехід швидше відбувається в Європі, де до 2050 року частка вітрової та сонячної енергії в загальній генерації електроенергії становитиме 74%, а такий енергетичний ринок як, наприклад, Німеччина, перевищить цей загальний показник і досягне 80% вітрової та сонячної енергій в національному енергобалансі. 

«Вітрова енергетика і надалі буде переважати на Європейському континент, досягнувши в 2030 році загальних 40%, а в 2050 році — понад 50% в загальному енергобалансі ЄС. Сонячна ж енергетика домінуватиме в таких країнах, як Іспанія і Португалія, де вона буде становити 30% від загальної генерації в 2030 році», — додає спеціаліст. 

Проте Україна має інший серйозний енергетичний козир — біомаса. У світі на неї звернули увагу порівняно недавно, зрозумівши, що використання відходів сільського господарства цілком може замінити корисні копалини, хоча весь світ має вікові традиції використання різної біомаси. І в Україні такими проектами вже активно займаються. 

«Я вірю в те, що в нашій цивілізації немає іншого вибору, окрім як перейти на чисті джерела енергії. Коли ми говоримо про екологічні проблеми, дві третини з них викликані „брудною“ енергетикою. Тому я на 100%переконаний, що вирішення питання нашого з вами майбутнього — це „чиста“ енергетика», — наголошує Олександр Домбровський. 

Фахівець зауважує, що Україна, звісно, може переймати практики і технології у розвинених країн, які тільки-тільки вступили на шлях переходу до «зеленої» біоенергетики та поновлюваних джерел енергії. Втім, може і задавати моду, і показувати приклад. 

«Ми здатні у відносні стислі терміни перейти на відновлювану енергетику. Це буде позитивно впливати як на екологію, так і на здоров’я кожного з нас, так і на добробут, і на тривалість життя. Держава з потужним аграрним сектором, то і її біоенергетичні можливості значні», — підкреслює Домбровський.

 

 

 

 

 
 
Коментарі (0)