Добове балансування ринку газу означає, що кожен споживач може бачити свої дані за добу, а не за місяць, як було, і коригувати у разі потреби.
Тепер кожен споживач може бачити, що використовував за добу
Керівник "Нафтогазу" Андрій Коболєв поділився в Facebook важливою новиною. З 1 березня Україна переходить на добове балансування ринку газу. Група "Нафтогаз" зробила все необхідне, щоб нова система запрацювала вчасно.
"Ми розробили і запустили сучасну Інформаційну платформу, провели десятки тренінгів для учасників ринку.
В даний час система запущена і працює стабільно, незважаючи на численні спроби окремої групи користувачів перевірити її на міцність.
Більшість замовників послуг транспортування внесли в систему необхідні дані, вони на 100% оброблені Укртрансгазом. Однак, на жаль, до сих пір є компанії, які не внесли номінації для своїх споживачів. Близько 310 тисяч споживачів не мають зареєстрованого постачальника, з них 270 тисяч - це споживачі, приєднані до мереж Луганськгазу. Також дані системи не внесли компанії Газпостачсервіс, Монтажник.
"Сподіваюся, що облгази та інші компанії, які мають контракти з кінцевими споживачами, проявлять відповідальність - негайно внесуть в Інформаційну систему дані, яких не вистачає, і не допустять необґрунтованого відключення споживачів," - написав Андрій Коболєв.
Він звернувся до НКРЕКП з проханням уважно стежити за діями учасників ринку, щоб не допустити зловживань, максимально захистити інтереси споживачів газу.
7 лютого успішно пройшла первинна реєстрація споживачів газу, і всі оператори газорозподільної системи (ГРМ) могли бачити інформацію про своїх споживачів, а також дані про наявність / відсутність у споживачів постачальника. В кінці місяця, 25 лютого, УТГ сформував реєстри споживачів на відключення, інформація про них відображається в особистих кабінетах операторів ГРС в повному обсязі.