ГоловнаНовини ЖКГАльтернативна енергетикаУкраїна планує зменшення використання електроенергії

Україна планує зменшення використання електроенергії

В Держенергоефективності вирішили активно взятися за стимулювання зменшення споживання енергії та скорочення викидів СО2.

На сьогодні в Україні існує великий потенціал використання енергії, виробленої із відновлюваних джерел. Його використання може забезпечити близько 50% річних енергетичних потреб України.

Про це розповів Голова Держенергоефективності Сергій Савчук на II Енергетичному конгресі 30 травня, передає Урядовий портал.

«Енергетична стратегія України вже сьогодні має наповнюватися конкретними кроками на шляху до енергобезпеки, диверсифікації джерел енергопостачання. Зокрема, у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики є вже чимало напрацювань, законодавчих перемог та ініціатив», - наголосив Савчук.

Щоб стимулювати бізнес впроваджувати «зелені» проекти, прийнято низку ключових законів. По-перше, це Закон України від 04.06.2015 року № 514-VIII, яким удосконалено систему «зелених» тарифів. Як наслідок, вже у 2016 році введено 120 МВт потужностей об’єктів відновлюваної електроенергетики, що у 4 рази більше, ніж у 2015 році.

По-друге, цьогоріч прийнято Закон України від 21.03.2017 № 1959 щодо стимулювання виробництва тепла з альтернативних джерел енергії. За цим Законом інвестори матимуть чітко визначений на законодавчому рівні тариф на тепло «не з газу» на рівні 90% від тарифу на тепло з газу.

Крім цього, Держенергоефективності спільно з експертним середовищем напрацьовано Концепцію впровадження конкуренції у централізованому теплопостачанні України. Ведеться активна робота над створенням проектів законів України та підзаконних актів, необхідних для «запуску» та сталого розвитку конкурентного ринку тепла.

Також у фокусі уваги – стимулювання зменшення споживання енергії та скорочення викидів СО2. Досягти цього можна за допомогою оподаткування викопного палива, зокрема запровадження вуглецевого податку. НаразіДерженергоефективності працює над механізмом стимулювання промислових підприємств до енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії.

Агентство працює і над розв’язанням проблеми «зарезервованих потужностей» та полегшенням доступу до мереж виробників «чистої» електроенергії. Розроблено законопроект, мета якого – встановити конкретний строк дії видачі технічних умов на підключення до мереж, а саме – 3 роки.

Варто відзначити, що в Держенергоефективності неодноразово наголошували на важливість консолідації місцевої влади та громад у цьому напрямі.

 

 
Коментарі (1)
Коля Пухов
31 Травня 2017 p. 18:04
Щодо енергозбереження, то працівники бюджетних установ, часто на протязі усього робочого дня микрохвильовками, електрочайниками та іншими потужними електроприладами спалюють державну електроенергію. Крім того, у прохолодну пору року біля кожної такої працівниці стоїть потужний електрообігрівач. Навіщо те енергозбереження, адже держава розрахується за будь-яку кількість спаленої електроенергії. -----------------------------------------------------А тепер уявіть, що буде, якщо дома у цих держпрацівниць поставлять індивідуальні газові лічильники -- вони тоді задля економії газу і усю їжу для своєї сім"ї будуть готувати на роботі. -----------------Крім того, не зайве зауважити, що працівники держустанов складають переважну більшість зайнятого населення , а також те, що вони не виробляють ні матеріальних речей, ні духовних цінностей.