ГоловнаНовини ЖКГОпалювальний сезон 2020-2021Українцям пропонують купити газ по предодплате відразу кілька компаній

Українцям пропонують купити газ по предодплате відразу кілька компаній

Відзначається, що в вітчизняних підземних сховищах накопичили рекордні 25,6 млрд кубометрів газу через що дефіциту палива не прогнозують

Відзначається, що в вітчизняних підземних сховищах накопичили рекордні 25,6 млрд кубометрів газу через що дефіциту палива не прогнозують.

Однак при бажанні навіть від незначного сезонного коливання можна застрахуватися. Підкреслюється, що після запуску ринку газу для населення забезпечують компанії активізувалися і почали пропонувати клієнтам різні тарифи і акції, в тому числі на опалювальний сезон або цілий рік вперед.

Наприклад, регіональні газзбути, що належать облгазам, об'єднаними під брендом РГК, запропонували тариф «Твоя енергонезалежність».

Якщо підключитися до 15 вересня, то його ціна складе 5 грн за кубометр, а якщо після - 5,50 грн. При цьому тариф передбачає передоплату у розмірі 100% вартості прогнозного обсягу газу за 6 місяців. Таким чином, споживачеві доведеться заплатити за газ на півроку вперед. Крім того, понаднормові обсяги треба буде оплачувати за ринковими цінами.

Постачальник Статус Енерго на зиму пропонує тариф на 6 місяців, який також передбачає 100% передоплату і окремі, ринкові ціни понаднормових обсягів. Його ціна - 5,80 грн за кубометр, якщо підключитися до 15 вересня, і 6,80 грн за кубометр - якщо підключитися до 30 вересня.

Тим часом компанія ETG.UA пропонує тарифний план на опалювальний сезон - «Теплий дім». При підключенні до 25 вересня ціна тарифу складе 4,69 грн за кубометр. До того ж, за все прогнозний обсяг за 6 місяців опалювального сезону доведеться внести 100% передоплати. Однак в тому випадку, якщо буде використання понадпрогнозного обсягу газу для споживачів, то залишиться фіксована ціна - на рівні 4,69 грн за кубометр.

У свою чергу Нафтогаз пропонує варіант без передоплати - річний тариф, але з щомісячною оплатою. Його вартість становить 4,73 грн за кубометр, якщо підключитися до 15 вересня, і 5,24 грн - якщо підключитися до 30 вересня. Компанія замість передоплати пропонує помісячну оплату рівними частинами протягом всього року.

Таким чином, споживач буде платити фіксовану ціну за газ 4,73 грн за кубометр незалежно від сезону і навіть в разі перевищення споживання над замовленими обсягами. У той час, як інші постачальники понаднормові обсяги зобов'язує оплачувати окремо - за ринковими цінами.

При цьому в Нафтогазі роз'яснили, що тарифом «Річний» прагнули створити для споживачів інструмент страховки від зростання цін, а також певну гарантію від коливань на ринку газу.

 

 
Коментарі (0)