ГоловнаНовини ЖКГФінансування ЖКГУкраїнцям згодні відшкодовувати витрати на утеплення будинків

Українцям згодні відшкодовувати витрати на утеплення будинків

В Україні скоро буде розроблено державну програму, відповідно до якої населенню компенсуватимуться витрати на утеплення житла

В Україні скоро буде розроблено державну програму, відповідно до якої населенню компенсуватимуться витрати на утеплення житла.

Про це на сьогоднішньому засіданні уряду заявив Прем'єр-міністр Микола Азаров, передає кореспондент «У.К.».

Місцева влада, за словами Азарова, повинна сформувати практичні рішення енергоефективності «для кожної вулиці і кожного будинку». Громадяни, які хочуть модернізувати своє житло, повинні будуть отримувати технічну та кредитну підтримку, а також компенсацію своїх інвестицій в теплоізоляцію тощо.

«Доручаю Міністерству регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ разом з Міністерством економічного розвитку та Міністерством фінансів розробити комплексну середньострокову державну програму, побудовану на таких принципах», - зазначив прем'єр.

Як підкреслив глава уряду, підвищувати тарифи на житлово-комунальні послуги в Україні доречно лише після проведення ретельного утеплення левової частки житлових будинків.

«Днями фахівці, які за допомогою сучасного обладнання проводять обстеження теплових втрат в житлових будинках, зробили загальний висновок, що стандартний радянський будинок споживає тепла в два і більше разів понад норму. Навіть там, де встановлено енергозберігаюче обладнання, споживання тепла в кілька разів перевищує європейські стандарти. Таким чином, наші люди платять, принаймні, вдвічі більше обсягів теплопостачання, ніж це насправді необхідно. А коштує нам це вчетверо більше, ніж, наприклад, німцям, враховуючи кабальну ціну на газ для України», - підкреслив Азаров і додав: «Можемо ми в цій ситуації говорити взагалі про підвищення тарифів на газ для населення? Очевидно, що треба починати з іншого. За досить короткий час ретельно утеплити і модернізувати все житлово-комунальне господарство від теплоцентралей, мереж до стін та вікон будинків. І після цього справедливо буде, щоб люди стали платити стільки, скільки реально коштує послуга», - сказав прем'єр.

За словами Миколи Азарова, алгоритм подальших дій повинен бути таким, при якому держава створює стимули для модернізації ЖКГ та виділяє ресурси на реалізацію програми енергозбереження, потім переглядаються будівельні нормативи і теплоефективних будинків у відповідності з європейськими стандартами, «щоб у новобудовах вже ніколи не повертатися до цієї проблеми».

Катерина Селіванова

 
Коментарі (0)