ГоловнаНовини ЖКГУкраїні нема чим хвалитися у питанні поновлюваних джерел енергії – Пашкевич

Україні нема чим хвалитися у питанні поновлюваних джерел енергії – Пашкевич

Україні нічим хвалитися в питанні поновлюваних джерел енергії. В енергобалансі країни частка поновлюваних джерел енергії становить менше 1%. І за останні чотири роки цей показник практично не змінився в кращий бік. Про це ZN.UA розповів глава Національного агентства України з питань забезпечення еф

Україні нічим хвалитися в питанні поновлюваних джерел енергії. В енергобалансі країни частка поновлюваних джерел енергії становить менше 1%. І за останні чотири роки цей показник практично не змінився в кращий бік.

Про це ZN.UA розповів глава Національного агентства України з питань забезпечення ефективності використання енергетичних ресурсів (НАЕР) Микола Пашкевич.

Для порівняння, частка відновлюваних джерел енергії в загальному світовому споживанні становить 14%, а в електроспоживанні – 19%, згідно з даними з Національної доповіді НАЕР з питань реалізації державної політики в сфері енергоефективності за 2009 рік. У цьому ж документі зазначено загальний річний технічно досяжний енергетичний потенціал відновлюваних джерел енергії в Україні, який у перерахунку на умовне паливо становить близько 98 млн. тонн, що прирівнюється до більш як 50% загального енергоспоживання в країні.

Згідно з даними Міжнародного енергетичного агентства, частка відновлюваної енергетики в енергобалансі Німеччини за 2008 рік становила 6,9%, Польщі – 6,0, Чехії – 4,8; Словаччини – 3,7; Росії – 0,9; Грузії – 12,6; Білорусі – 5,5%.

Варто нагадати, що однією з вимог, висунутих до країни при вступі в Європейський Союз, є показник частки відновлюваних джерел енергії в національному енерговиробництві, який має бути не менш як 6%, з урахуванням великої гідроенергетики – не менш як 12%.

Не слід забувати й про директиви, що регулюють сектор енергоефективності в європейському законодавстві acquis communautaire. Ставши 1 лютого 2011 року членом Європейського енергетичного співтовариства, Україна зобов'язана імплементувати ці документи в національне законодавство.

Хід виконання основних директив acquis глава НАЕР Микола Пашкевич оцінив так: «Говорити сьогодні про успіхи виконання директив ще рано. Зараз ми поки відпрацьовуємо ті елементи наших зобов'язань, які носять документальний характер».

Джерело – «Дзеркало Тижня»

 
Коментарі (0)