ГоловнаНовини ЖКГАльтернативна енергетикаУкраїні необхідно посилювати енергетичну безпеку - Кінах

Україні необхідно посилювати енергетичну безпеку - Кінах

Зважаючи на зовнішні ризики, які постійно зростають, Україні необхідна сучасна енергетична стратегія, чітка програма дій з посилення енергетичної безпеки країни, диверсифікації постачання енергоносіїв, модернізації нафтопереробних заводів та газотранспортної системи, підвищення енергоефективності ук

Зважаючи на зовнішні ризики, які постійно зростають, Україні необхідна сучасна енергетична стратегія, чітка програма дій з посилення енергетичної безпеки країни, диверсифікації постачання енергоносіїв, модернізації нафтопереробних заводів та газотранспортної системи, підвищення енергоефективності української економіки. На цьому наголошує президент УСПП, народний депутат, радник президента України Анатолій Кінах, інформує прес-служба нардепа.

Як зазначається, Кінах висловлює стурбованість зростанням ризиків в секторі забезпечення країни необхідними нафтопродуктами та природним газом. «За останні півтора-два роки в Україні спостерігається значне зростання обсягів споживання імпортної нафти та нафтопродуктів. При цьому вітчизняні підприємства скорочують виробництва нафти. Це лише посилює енергозалежність України, призводить до недозавантаженості українських нафтопереробних заводів, втрати робочих місць», - зауважив президент УСПП.

За його словами, вітчизняні нафтопереробні заводи на сьогодні фізично і морально застарілі, глибина переробки нафти становить всього 60-65%, викликає питання якість продукту. Така ситуація ставить перед урядом завдання - створити сприятливий інвестиційний клімат для якісної модернізації українських НПЗ, прийнятні умови для державно-приватного партнерства в цій сфері. В протилежному випадку нафтопереробна промисловість України може стикнутися з більш серйозними проблемами.

Ситуація з постачанням природного газу є також дуже складною, вважає А.Кінах. У четвертому кварталі цього року вводиться у дію перша черга північного газопроводу. «Російська Федерація заявляє про наміри до 20 мільярдів метрів кубічного газу переправити з української ГТС до газопроводу «Північний потік». До цього всього варто додати завершення підготовки будівництва проекту системи газопроводів «Південний потік». Ризики для України зростають, ситуацію загострює питання високої ціни на природний газ», - зазначає політик.

Все це, на переконання президента УСПП, ставить під питання долю української ГТС, тим більше її модернізацію, рівень надходжень до бюджету та створює проблеми з питаннями енергобезпеки. Він впевнений: виходячи з розуміння, що Україна і Росія забезпечують енергетичну безпеку Європи, потрібно посилити переговори щодо перегляду формули ціни на російський газ у контексті рівноправної підтримки інтересів у ланцюгу «постачальник - транзитер – споживач», шукати всі можливі шляхи модернізації вітчизняної ГТС.

«Україна і Росія можуть знайти прийнятні рішення для подальшої співпраці в газотранспортній системі. Площадкою для пошуку оптимального сценарію партнерства може стати засідання Українсько-російської міждержавної комісії під головуванням президентів обох країн, яке заплановане на червень 2011 року у Києві», - резюмував А.Кінах.

 
Коментарі (0)