ГоловнаНовини ЖКГУкраїна черпатиме досвід ОЕСР у створенні сприятливого інвестклімату

Україна черпатиме досвід ОЕСР у створенні сприятливого інвестклімату

Найбільший інтерес для Уряду України представляє досвід Організації економічного співробітництва та розвитку у створенні максимально сприятливого інвестиційного клімату. Про це заявив Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв в Києві на зустрічі з де

Найбільший інтерес для Уряду України представляє досвід Організації економічного співробітництва та розвитку у створенні максимально сприятливого інвестиційного клімату. Про це заявив Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв в Києві на зустрічі з делегацією ОЕСР, інформує прес-служба чиновника.

За його словами, створення умов для підвищення інвестиційної привабливості України - одне з ключових завдань української влади.

«Ми активно займаємося дерегуляцією економіки. Тільки за минулий квітень парламент прийняв півтора десятка законопроектів, спрямованих на спрощення умов ведення бізнесу в Україні», - заявив Андрій Клюєв.

Однак, за його словами, українська влада зіткнулася з низкою проблем: якщо навіть парламент ухвалює закон, а потім для його виконання Кабінет Міністрів затверджує всі підзаконні акти, то ці рішення не виконуються чиновниками на місцевому рівні.

«Незважаючи на те, що є політична воля Президента України та керівництва Уряду на проведення реформ, налагоджена система прийняття рішень у Кабінеті Міністрів та Адміністрації Президента і є підтримка в парламенті, нас абсолютно не задовольняють темпи їх втілення. Ми поки не можемо поміняти менталітет тисяч чиновників, які всіляко намагаються чинити опір виконанню прийнятих рішень», - заявив Перший віце-прем'єр-міністр. Андрій Клюєв також підкреслив, що, незважаючи на це, уряд України буде цілеспрямовано працювати над реалізацією намічених програм, серед іншого «застосовуючи досить жорсткі заходи».

Учасники зустрічі обговорили проект ОЕСР «Стратегія секторної конкурентоспроможності для України». За словами Виконавчого керівника Програми Конкурентоспроможності Євразії Антоніо Сомма, загальною метою програми є прискорення економічних реформ та покращення бізнес-клімату. Зокрема, публікація «Стратегія секторної конкурентоспроможності для України», яка буде підготовлена за результатами першої фази програми наприкінці 2011 року, має надати рекомендації щодо збільшення інвестицій та покращення торгівлі в обраних секторах економіки України, зазначив він. Антоніо Сомма повідомив, що українські та міжнародні експерти попередньо в якості пріоритетних обрали кілька секторів сільського господарства, сферу енергоефективності та альтернативної енергетики, а також літакобудування. На стадії обговорення – внесення до цього переліку сектора транспортної інфраструктури.

11 травня розпорядженням Кабінету Міністрів України Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України затверджений головою координаційної ради у зв'язках з ОЕСР.

OECP – міжнародна організація, членами якої є 34 розвинені країни (Австралія, Австрія, Бельгія, Великобританія, Греція, Данія, Ізраїль, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Італія, Канада, Корея, Люксембург, Мексика, Німеччина, Норвегія, Нова Зеландія, Нідерланди, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, США, Туреччина, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чеська Республіка, Чилі, Швейцарія, Швеція, Естонія та Японія).

OECP є своєрідним елітним клубом з обміну передовим досвідом з економічної та соціальної політики (так званий «клуб багатих країн»).

Андрій Клюєв нагадав, що Програмою економічних реформ Президента України передбачена розробка національного плану з активізації співпраці з ОЕСР та набуття членства в цій організації в середньостроковій перспективі.

 
Коментарі (0)