ГоловнаНовини ЖКГУкраїна може втратити позиції стратегічного транзитера газу – Кінах

Україна може втратити позиції стратегічного транзитера газу – Кінах

«Для України, безумовно, виникають проблеми у зв'язку з тим, що Росія будує «Північний» і «Південний» потоки, які разом транспортують приблизно 105-110 млрд. куб. м на рік, тобто Україна ризикує втратити позиції стратегічного транзитера газу», - заявив заступник голови фракції Партії регіонів Анатол

«Для України, безумовно, виникають проблеми у зв'язку з тим, що Росія будує «Північний» і «Південний» потоки, які разом транспортують приблизно 105-110 млрд. куб. м на рік, тобто Україна ризикує втратити позиції стратегічного транзитера газу», - заявив заступник голови фракції Партії регіонів Анатолій Кінах, коментуючи можливий перерозподіл російського газу, що транспортується через Україну по «Північному потоку».

За його словами, має принципове значення те, що Україна, об'єднуючись з Росією і ЄС, створили максимально ефективну систему для транзиту газу, яка в сьогоднішніх умовах має можливість постачати на західний кордон мінімум до 40 млрд. куб. м, а в разі достатньо невисоких обсягів інвестицій - 2,5-3 млн. дол.. - може збільшити конкурентоспроможність до 70 млрд. куб. м на рік. Більш того, важливо, щоб це розумів і Європейський союз, відзначив політик.

«Україна володіє унікальною газотранспортною системою, разом з бензином і газовими сховищами загальна ємність яких близько 32-33 млрд. куб. метрів. Усі розташовані практично на західному кордоні України з ЄС. І це дуже важливо для надійності постачання особливо в умовах пікового споживання природного газу. Однозначно, якщо «Північний потік» буде перезавантажено за рахунок обсягів постачання через Україну, ми втратимо мінімум до 1,5-2 млрд. дол. на рік», - зазначив А.Кінах.

Джерело: УНН

 
Коментарі (0)