ГоловнаНовини ЖКГАльтернативна енергетикаУкраїнців відтепер рятуватимуть по-новому

Українців відтепер рятуватимуть по-новому

Міністерство надзвичайних ситуацій у першому півріччі 2011 року провело перший етап реформування державних рятувальних служб. Про це, виступаючи на засіданні колегії МНС, заявив директор Департаменту управління рятувальними силами Григорій Марченко, інформує прес-служба МНС. За його словами, вже зд

Міністерство надзвичайних ситуацій у першому півріччі 2011 року провело перший етап реформування державних рятувальних служб. Про це, виступаючи на засіданні колегії МНС, заявив директор Департаменту управління рятувальними силами Григорій Марченко, інформує прес-служба МНС.

За його словами, вже здійснено децентралізацію системи управління аварійно-рятувальними формуваннями та передано в підпорядкування територіальним органам управління МНС 18 підрозділів аварійно-рятувальних служб на водних об'єктах, пошуку та рятування туристів, формування гірничорятувальної та протифонтанної служб.

При цьому Г.Марченко підкреслив, що жоден рятувальник та підрозділ скорочені не були, реформування торкнулося лише органів управління.

Як зазначив заступник Міністра Віталій Бут, працівники центрального апарату та територіальних управлінь були скорочені на 30%. На збережені кошти МНС намагається покращати діяльність рятувальних служб.

Зокрема, для підвищення ефективності виконання пошуково-рятувальних робіт на воді в І півріччі створено річковий координаційний аварійно-рятувальний центр у Волинській області чисельністю 36 осіб, водолазно-рятувальна група чисельністю 20 осіб у складі Аварійно-рятувального загону ГУ МНС в Київській області (с. Циблі, Переяслав-Хмельницького району).

З урахуванням розширення завдань і функцій, збільшено штатну чисельність Івано-Франківського (на 14 одиниць) та Закарпатського (на 15 одиниць) гірських пошуково-рятувальних загонів. Вживаються заходи щодо оснащення існуючих та новостворених формувань державних спеціалізованих служб МНС сучасними зразками техніки та обладнання із залученням коштів місцевих бюджетів.

Крім того, активно проводиться робота щодо розвитку авіаційної складової сил реагування МНС. Протягом першого півріччя на відновлення авіаційної техніки було додатково виділено близько 9,5 млн грн. Це дозволило організувати виконання першочергових заходів щодо ремонту повітряних суден авіації. Також проводиться робота щодо оснащення авіації МНС модернізованими на вітчизняних авіаремонтних підприємствах літальними апаратами.

Екіпажі літаків та вертольотів несуть постійне чергування в Єдиній державній системі проведення авіаційних пошуково-рятувальних робіт. Крім того, два екіпажі літаків Ан-32П пройшли повний курс підготовки до польотів міжнародними повітряними лініями і готові до виконання завдань за межами України. Вирішуються питання щодо ремонту злітно-посадкової смуги та місць стоянки авіаційної техніки на аеродромі Ніжин (необхідно 800 тис. грн), а також будівництва і обладнання ангару для двох вертольотів «Єврокоптер ЕС-145» (вартість робіт 1,96 млн грн).

 
Коментарі (0)